Pewność badania potwierdzona przez polskie Sądy

01BSkoro czytają Państwo tę stronę, to zapewne zależy Państwu na pewnym i jednoznacznym wyniku badania DNA. Wybierając testDNA Laboratorium Sp. z o.o.mają to Państwo zagwarantowane. Nad jakością badań czuwa zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zdobytym m.in podczas pracy w Zakładzie Medycyny Sądowej, w laboratoriach kryminalistycznych oraz uznanych ośrodkach zagranicznych.

.

O pewności wydawanych wyników świadczą również referencje uzyskane z Sądów. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. współpracuje z wieloma sądami z całej Polski. Regularnie wykonuje również badania dla prokuratury czy detektywów. Do tej pory żaden wynik wydany przez laboratorium testDNA nie został prawnie zakwestionowany.

Referencje z Sądów

 

Eksperci testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

ekspert testDNA

Dr Paulina Wolańska-Nowak

Dr Paulina Wolańska-Nowak: biolog z wieloletnim stażem w Pracowni Hemogenetyki Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, gdzie jako biegły opracowywała ekspertyzy zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa oraz identyfikacji osobniczej. Współautor ponad 40 publikacji naukowych z dziedziny genetyki sądowej opublikowanych w liczących się magazynach naukowych. Brała czynny udział w wielu prestiżowych projektach międzynarodowych m.in. grancie naukowym mającym na celu określenie zastosowania sieci Bayesowskich w kryminalistyce. Dokonywała odczytu referatów naukowych podczas wielu konferencji międzynarodowych oraz podczas zjazdów Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Jest współautorem książki „Badania DNA  dla celów sądowych” cytowanej również na łamach wydawnictwa „Palestra”. Od 2013 r. pełni funkcję wykładowcy w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
.
.
>

ekspert testDN A

Mgr Barbara Prokurat

Mgr Barbara Prokurat: biotechnolog od lat związana z laboratorium testDNA. Od 2012r. pełni rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Absolwentka biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie Jednostkami Zdrowia Publicznego” Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Po zakończeniu studiów została zaproszona do opracowania publikacji przeznaczonej dla studentów tegoż kierunku. Obecnie zajmując stanowisko dyrektora ds. operacyjnych nadzoruje uczestnictwo w wielu międzynarodowych programach kontroli jakości badań wykonywanych przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Jest także pełnomocnikiem zarządu obejmującym swoim zakresem przygotowanie i nadzór nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17025, regulującej pracę laboratoriów badawczych.

.

.

.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Alek­san­dra Jezela-Stanek

Prof. nadzw. dr hab n. med. Alek­san­dra Jezela-Stanek – specjalista genetyki klinicznej, do 2015 roku adiunkt w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, aktualnie współpracownik i konsultant. Związana ze Śląskiem i katowickim Laboratorium genetycznym testDNA sp. z o. o, gdzie przyjmuje pacjentów w ramach Poradni Genetycznej.

Od blisko 15 lat specjalizuje się w diagnozowaniu przyczyn, leczeniu oraz profilaktyce wad wrodzonych, zaburzeń rozwoju oraz niepowodzeń ciąży. Współpracuje z renomowanymi ośrodkami genetyki klinicznej w Polsce i na świecie dzięki czemu w ramach konsultacji jest w stanie zalecić wykonanie badania w ośrodku referencyjnym dla danego schorzenia.

Członek polskich i międzynarodowych towarzystw i stowarzyszeń naukowych, m. In. European Society of Human Genetics (Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka), a także Sekcji Dysmorfologii i Sekcji Diagnostyki Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Autorka i współautorka ponad 100 prac naukowych i artykułów w czasopismach, ceniona w środowisku pacjentów i lekarzy.

.

.

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć – Specjalista położnictwa i ginekologii. Przeprowadza konsultacje z zakresu diagnostyki wad płodu oraz ultrasonografii ginekologicznej. Wykonuje badania rozstrzygające (szczególnie biopsję kosmówki, amniopunkcję, kordocentezę).

Współpracuje m.in. z cenionym krakowskim laboratorium cytogenetycznym Kariogen. Pracował jako lekarz specjalista (Specialist Registrar) w Oddziale Medycyny Płodowej (Centre of Fetal Care), Imperial College Healthcare, Queen Charlote’s and Chelsea Hospital, Londyn, Wielka Brytania (2008-2009r.). Jest autorem i współautorem autorem 18 publikacji w zakresie położnictwa, ginekologii i ultrasonografii. Współautor opracowania technicznego nowatorskiej metody badania serca płodu w pierwszym trymestrze ciąży w trybie STIC color.

 

 

banner2

CERTYFIKATY-JAKOSCI


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

..