Międzynarodowy program badania biegłości CTS

certyfikat CTS, badanie biegłości CTSCollaborative Testing Services (CTS) jest międzynarodowym programem badania biegłości testów genetycznych. Udział w programie w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka i próbek śladowych oraz uzyskanie 100% zgodności wyników to potwierdzenie najwyższej jakości i rzetelności realizowanych badań. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. to jedyne prywatne laboratorium w Polsce, które może się tym pochwalić!

Jakość i rzetelność testów na ojcostwo

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. brało udział w programie sprawdzającym jakość realizowanych testów na ojcostwo oraz identyfikację rodzaju próbki – w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka i próbek śladowych. Zgodność wyników wyniosła 100%, dzięki czemu rzetelność, najwyższa jakość i bezstronność wykonywanych badań zostały potwierdzone. To dodatkowa gwarancja, że testy na ojcostwo przeprowadzane są zgodnie z międzynarodowymi standardami.

 

Program biegłości CTS organizowany jest przez amerykańskie stowarzyszenie powiązane z Narodowym Instytutem Standardów i Technologii (National Institute of Standard and Technology) już od prawie 50 lat.

 

Program CTS jest ponadto jednym z nielicznych posiadających akredytację ISO/IEC 17043:2010, co jest istotne szczególnie w przypadku tych laboratoriów, które same mogą się nią pochwalić. Akredytacja uznawana jest na całym świecie, a certyfikaty CTS uznają między innymi amerykańskie, kanadyjskie i brytyjskie organizacje (np. American Association for Laboratory Accreditation (A2LA), The National Voluntary Laboratory Accreditation Program (NVLAP), United Kingdom Accreditation Service).


Zobacz też:

Data publikacji: 13/02/2018, Data aktualizacji: 27/12/2021