Informacja prasowa z dnia: 7-08-2019

Certyfikat GEDNAP 56 i 57 dla testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. uzyskało prestiżowy certyfikat GEDNAP 56 i 57 w programie biegłości w testach DNA. Zakres obejmował oznaczanie profili genetycznych z próbek mikrośladowych oraz mieszanin DNA. Certyfikat jest przyznawany przez Niemieckie Instytuty Kryminalistyki i Medycyny Sądowej i potwierdza najwyższą jakość analiz DNA wykonywanych w laboratorium.

Certyfikat GEDNAP (German DNA Profiling Group) to jeden z najważniejszych certyfikatów, jakie są przyznawane laboratoriom genetycznym. Dokument ten na całym świecie stanowi znak rozpoznawczy świadczący o wysokiej jakości i najwyższych kompetencjach w zakresie wykonywanych badań genetycznych. Uzyskany przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. certyfikat GEDNAP 56 oraz 57 to najlepsza gwarancja dla pacjentów, że wykonywane przez laboratorium badania DNA dają pewny i wiarygodny wynik.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. regularnie uczestniczy w zewnętrznych kontrolach jakości badań

Laboratorium regularnie uczestniczy w międzynarodowych programach biegłości badań DNA, uzyskując bardzo dobre oceny. Coroczny udział w co najmniej trzech takich programach jest jednym z działań kontrolnych zapewnienia jakości badania. Wynikają one z procedur przyjętych przez laboratorium w momencie przystąpienia do akredytacji ISO 172015.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada akredytację PCA, nr AB 1618, od 2016 roku (Pełny zakres akredytacji). Poza certyfikatami GEDNAP uzyskało m.in. certyfikaty ISFG (International Society for Forensic Genetics) oraz 100% zgodność wyników w międzynarodowym programie badania biegłości CTS w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka oraz z próbek śladowych.

Marka testDNA funkcjonuje już od 2003 roku

Marka testDNA jest obecna na polskim rynku od ponad 16 lat. W tym czasie wykonała analizy dla 250 000 pacjentów oraz zdobyła zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy, czego potwierdzeniem są liczne referencje i opinie. Certyfikaty uzyskane w kontrolach zewnętrznych stanowią dla pacjenta potwierdzenie jakości badań i pewnego wyniku analiz DNA.

 


testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618 (Pełny zakres akredytacji). Należy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m.in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS). Zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami pacjentom udostępniana jest możliwość skorzystania z konsultacji z genetykami, dietetykami, psychologami oraz gastrologami. Badania dostępne są w całej Polsce – testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada ponad 200 punktów pobrań, a zestawy do pobrania próbek DNA znajdują się dodatkowo w ponad 150 aptekach. Koordynuje również przeprowadzanie badań w zagranicznych laboratoriach. Dotyczy to przede wszystkim rzadkich chorób genetycznych, których diagnostyka w Polsce nie jest jeszcze możliwa. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku już od 16 lat. W tym czasie laboratorium wykonało analizy dla ponad 250 000 pacjentów i zdobyło zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

 

Zobacz też:


 

 

Data publikacji: 07/08/2019, Data aktualizacji: 28/12/2021