Informacja prasowa z dnia: 7-02-2019

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. otrzymało certyfikat Labquality

W 2018 roku testDNA Laboratorium Sp. z o.o. uczestniczyło w międzynarodowym programie zewnętrznej oceny jakości w medycynie laboratoryjnej Labquality. Jest to program międzylaboratoryjnych badań porównawczych oceniający w sposób bardzo kompleksowy procedury analityczne stosowane w laboratoriach medycznych. 31 grudnia 2018 roku testDNA uzyskalo certyfikat z udziału w programie.

Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów – główna misja programu Labquality

Labquality jest niezależną organizacją powstałą w 1971 z inicjatywy Fińskiego Towarzystwa Chemii Klinicznej, Fińskiego Czerwonego Krzyża, Hospital League, szpitali centralnych i samorządów zawodowych. Należy do European Committee for External Quality Assessment Programmes in Laboratory Medicine (EQALM) oraz współpracuje z innymi organizacjami External Quality Assessment (EQA) w Europie. Na arenie międzynarodowej Programy Zewnętrznej Oceny Jakości EQA Labquality są traktowane jako usługi wysokiej jakości. Obecnie uczestniczy w nich 4500 laboratoriów z 50 krajów. W prowadzenie programów oceny jakości zaangażowanych jest z kolei prawie 200 koordynatorów oraz specjalistów.

Program Labquality łączy w sobie zalety programu międzynawowego i krajowego. Laboratorium, które w nim uczestniczy ma szansę ocenić swoje osiągnięcia na tle innych laboratoriów z całego świata, w tym z Europy, Azji czy Afryki. Informacje dotyczące tych osiągnięć zawarte są w indywidualnych raportach z poszczególnych rund sprawdzianów. Program Labquality daje też możliwość konsultacji z krajowymi ekspertami.

 

Kontakt: tel. 32 44 534 26, kom. 570 070 054

Certyfikaty: www.testDNA.pl/certyfikaty

labquality certyfikat

 

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618 (Zakres akredytacji…). Należymy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP 52) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG).  Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz External Quality Assessment in Laboratory Medicine in Sweden (EQUALIS). Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami udostępniamy pacjentom możliwość skorzystania z konsultacji z genetykami, dietetykami, psychologami oraz gastrologami. Nasze badania dostępne są w całej Polsce – posiadamy ponad 200 punktów pobrań, a zestawy do pobrania próbek DNA znajdują się dodatkowo w ponad 150 aptekach. Koordynujemy również przeprowadzanie badań w zagranicznych laboratoriach. Dotyczy to przede wszystkim rzadkich chorób genetycznych, których diagnostyka w Polsce nie jest jeszcze możliwa. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku już od 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów i zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

  Otwórz komunikat w formacie PDF

Zobacz też:


 

Data publikacji: 07/02/2019, Data aktualizacji: 28/12/2021