Genodieta sposobem na prawidłowy rozwój  twojego dziecka?

Chyba wszystkim odpowiedzialnym rodzicom zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Receptą na zdrowie powinna być odpowiednio zbilansowana dieta, a więc taka która będzie dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pamiętajmy jednak, że każdy organizm jest inny. Nie wszystko co służy mamie i tacie będzie miało pozytywny wpływ na malucha. Jak unikać błędów żywieniowych i nie narazić dziecka na nadwagę oraz inne choroby cywilizacyjne? Odpowiedź jest prosta: zastosować dietę zgodną z jego własnym DNA…

Każdy z nas jest inny

Człowiek został wyposażony w pewien niepowtarzalny zestaw genów. To on będzie w znaczniej mierze decydował o predyspozycjach do zapadania na różnego rodzaju choroby. Liczne badania wykazały, że poprzez dietę dopasowaną do indywidualnych preferencji każdego osobnika można zachować nie tylko szczupłą i ładną sylwetkę, ale też zapobiec rozwojowi wielu schorzeń, takich jak choćby cukrzyca, alergia, zaburzenia metaboliczne, czy choroby układu krążenia.

Dieta DNA, zwana inaczej dietą genetyczną lub genodietą zakłada, że każdy z nas powinien jeść wyłącznie produkty zgodne ze swoim kodem genetycznym (genotypem).

Wystarczy prosty test genetyczny…

Aby dowiedzieć się co powinno jeść dziecko, a czego musi bezwzględnie się wystrzegać, wystarczy przeprowadzić prosty test genetyczny. Pobranie materiału DNA do testu jest szybkie, bezpieczne i całkowicie bezbolesne. Próbkę stanowi mianowicie wymaz z policzka, który uzyskuje się poprzez potarcie jego wewnętrznej strony specjalnym patyczkiem. Otrzymane w ten sposób materiały wysyła się następnie do odpowiedniej placówki medycznej. Takiemu badaniu mogą się poddać ludzie w każdym wieku, zarówno osoby zdrowe, jak i te cierpiące na różnego rodzaju schorzenia.

Na badanie genetyczne powinni zdecydować się ci rodzice, którym zależy na przyszłości swoich pociech. Pamiętajmy, że to właśnie rodzice mają największy wpływ na ich nawyki żywieniowe, szczególnie we wczesnych latach życia. Może warto więc to wykorzystać?

.

Uwaga! Przedstawiony materiał ma charakter wyłącznie informacyjny – nie wykonujemy opisanego wyżej badania.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą testów DNA!


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Data publikacji: 25/05/2015