Ruszyła strona internetowa o badaniu na hemochromatozę wrodzoną!

W marcu 2018 roku ruszyła nowa strona internetowa w całości poświęcona badaniu DNA na hemochromatozę wrodzoną – chorobę będącą najczęstszą przyczyną nadmiaru żelaza w organizmie. Serwis https://hemochromatoza-badanie.pl/ stanowi kompendium wiedzy na temat hemochromatozy, jej objawów, metod stosowanych w diagnostyce oraz leczeniu. Dowiemy się, jak nadmiar żelaza wpływa na organizm człowieka, poznamy mechanizmy prowadzące do powstania choroby oraz występujące przy niej dolegliwości.

 

W serwisie nie brakuje również wypowiedzi ekspertów, poradników do pobrania oraz wykazu wartościowych publikacji naukowych na temat hemochromatozy. Każdy Czytelnik serwisu chcący dowiedzieć się czegoś więcej o chorobie lub badaniu genetycznym, może również zadać pytanie ekspertowi za pomocą formularza dostępnego na stronie. W serwisie znajdziemy ponadto listę lekarzy i przychodni polecanych przez pacjentów leczących się na hemochromatozę.

Strona gromadzi wszystkie najważniejsze informacje o chorobie…

…jej objawach, diagnostyce i leczeniu. Ze strony dowiemy się, jakie dolegliwości mogą świadczyć o hemochromatozie oraz jakie badania powinniśmy zrobić, aby szybko ją zdiagnozować. Występujący przy hemochromatozie nadmiar żelaza jest stanem bardzo niebezpiecznym, prowadzącym do wielu groźnych powikłań. Szybka diagnostyka jest więc kluczowa, jeśli chcemy ich uniknąć. Ponieważ hemochromatoza wrodzona to choroba genetycznie, podstawowym badaniem pozwalającym na jej rozpoznanie jest test DNA. W serwisie znajdziemy szczegółowe informacje, jak takie badanie wygląda i na czym polega.

Test genetyczny – jedyne badanie potrafiące na 100% wykluczyć hemochromatozę…

…lub też jednoznacznie potwierdzić genetyczną skłonność do choroby. Badanie genetyczne wykonuje się w celu wykrycia trzech możliwych mutacji w genie HFE – C282Y, H63D, S65C. To właśnie te mutacje zaburzają gospodarkę żelazową w organizmie. Wiedza o występowaniu nieprawidłowości w genach jest bardzo cenna nie tylko dla chorego, ale również dla jego rodziny, ponieważ hemochromatoza pierwotna jest chorobą dziedziczną.

 

 

 

Zapraszamy na nową stronę internetową: https://hemochromatoza-badanie.pl/
Więcej informacji na temat hemochromatozy uzyskasz również pod numerem telefonu: 570 070 762

Data publikacji: 05/05/2018