Wszystko co musisz wiedzieć o trombofilii

Jak wykryć trombofilię, Jaka jest cena badania na trombofilię, Czy trombofilia jest uleczalna, Co jeść przy trombofilii

Wszystko co musisz wiedzieć o trombofilii

Obecnie istnieje coraz większa świadomość na temat badań genetycznych. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykryć wiele chorób i czynników, które mogą być odpowiedzialne za prawidłową i zdrową ciążę. Trombofilia może być jednym z powodów, które spowodowało poronienie. Jej wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie, zwiększy szanse na doniesienie następnej ciąży. Warto w tym celu, zapoznać się z informacjami na temat tej choroby. Dzięki temu zyskamy wiedzę jak ją wykryć, ile będzie nasz kosztować badanie, czy jest uleczalna i czy należy stosować przy niej specjalne diety.

Jak wykryć trombofilię, Jaka jest cena badania na trombofilię, Czy trombofilia jest uleczalna, Co jeść przy trombofilii

Jak wykryć trombofilię?
Jaka jest cena badania na trombofilię?
Czy trombofilia jest uleczalna?
Co jeść przy trombofilii?

Jak wykryć trombofilię?

Jedynym sposobem, który jest w stanie wykryć trombofilię, jest test genetyczny. Pozwoli on na wykrycie ewentualnych mutacji genów, które mogą nie tylko powodować poronienia, ale również nadkrzepliwość krwi. Test DNA pokaże również nasz poziom kwasu foliowego.

Jaka jest cena badania na trombofilię?

Cena badania na trombofilię wynosi około 300 zł. Test taki możemy wykonać samodzielnie, poprzez zamówienie zestawu próbek do domu, jak też w jednej z placówek. Warto wybrać rzetelne laboratorium, które ma doświadczenie i akredytacje do wykonywania tego typu badań genetycznych.

Czy trombofilia jest uleczalna?

Trombolifię rozróżniamy na nabytą oraz wrodzoną. W obu tych przypadkach przy zastosowaniu odpowiedniej kuracji możnauniknąć niepożądanych powikłań i donieść szczęśliwie następną ciążę. Leczenie odbywa się najczęściej w sposób farmakologiczny, poprzez podawanie leków i stosowanie odpowiedniej diety.

Co jeść przy trombofilii?

Odpowiednie żywienia bez wątpienia wpływ na krzepliwość krwi. Za dobór odpowiedniej i spersonalizowanej diety, powinien odpowiadać lekarz tudzież dietetyk. Nasze jedzenie powinno być jak najbardziej zdrowe i zbilansowane. Warto przestrzegać regularnych posiłków i unikać potraw z wysoką zawartością tłuszczu. Przy zakrzepicy zaleca się węglowodany złożone, które znajdziemy w pełnoziarnistych kaszach, pieczywie, ryżu itd. Poziom tłuszczu w naszych posiłkach nie powinien zaś przekraczać 30%.

Wszystkie artykuły
Back to Top