Badanie genetyczne dzieci – co warto wiedzieć o teście NOVA?

Jak wygląda badanie genetyczne dzieci, Czy badania genetyczne dzieci są refundowane, Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie, Badania genetyczne dzieci - jaka jest ich cenaTest NOVA to badanie genetyczne dzieci, które pozwala zbadać malucha pod kątem 87 chorób wrodzonych. Analizuje także jego wrażliwość na 32 substancje lecznicze. Tak nowoczesna diagnostyka w wielu przypadkach jest bezcenna i pozwala wykryć schorzenia, które do tej pory były niemal niewykrywalne (a przynajmniej nie na tak wczesnym etapie).

1. Jak wygląda badanie genetyczne dzieci?
2. Czy badania genetyczne dzieci są refundowane?
3. Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?
4. Badania genetyczne dzieci – jaka jest ich cena?

Jak wygląda badanie genetyczne dzieci?

Chcesz zrobić test NOVA i zastanawiasz się, jak wygląda badanie genetyczne dzieci? To bardzo proste i wygodne! Do badania wykorzystywana jest tylko próbka od dziecka – wymaz z wewnętrznej strony policzka. Pobranie jej jest szybkie, wygodne i przede wszystkim bezbolesne. Później próbka jest analizowana w laboratorium.

Czy badania genetyczne dzieci są refundowane?

Czułość testu NOVA to ponad 99%, a analizie podlega 12 tysięcy zmian w genach. Czy badania genetyczne dzieci są refundowane? Test NOVA nie jest refundowany, jednak istnieje możliwość rozłożenia kwoty na dogodne raty. To bardzo wygodne rozwiązanie dla tych rodziców, którzy nie chcą jednorazowo wydawać konkretnej sumy pieniędzy.

Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?

Gdy robisz badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie? Test NOVA dedykowany jest dzieciom już od dnia narodzin, jednak może być wykonany także później. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej zostaną wykryte nieprawidłowości, tym łatwiej będzie rozpocząć leczenie, a często uniknąć groźnych powikłań (np. upośledzenia umysłowego czy nawet śmierci).

Badania genetyczne dzieci – jaka jest ich cena?

Test NOVA jest jednym z najnowocześniejszych badań na świecie, dzięki któremu możemy wreszcie wykryć choroby, wobec których do tej pory byliśmy bezbronni. Analizowane są mutacje odpowiadające przede wszystkim za wrodzone błędy metabolizmu i wrodzone niedobory odporności.

Badania genetyczne dzieci – jaka jest ich cena? To trochę ponad 3500 złotych z możliwością rozłożenia na raty. W cenie zawarta jest też konsultacja z jednym z najlepszych specjalistów dla dzieci, który pozwala zrozumieć wynik.

Data publikacji: 06/02/2019