Co należy wiedzieć o teście na ojcostwo?

badanie z bloczków parafinowych po poronieniu

Co należy wiedzieć o teście na ojcostwo?

Jak zrobić test na ojcostwo, Kiedy można wykonać test na ojcostwo, Jaki test na ojcostwo jest najlepszy, Co jest potrzebne do testu na ojcostwo

Test na ojcostwo jest w dzisiejszych czasach prostym badaniem genetycznym. Na wynik oczekujemy nie więcej aniżeli kilka dni. Co jest do niego potrzebne oraz jaki czas jest najbardziej odpowiedni? Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, aby podejść do badania świadomie i ze spokojem. W końcu test na ojcostwo jest badaniem, które wykonujemy tylko raz w życiu.

Jak zrobić test na ojcostwo?
Kiedy można wykonać test na ojcostwo?
Jaki test na ojcostwo jest najlepszy?
Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Jak zrobić test na ojcostwo?

Aby wykonać badanie na ojcostwo, należy pobrać próbki DNA ojca oraz dziecka, a następnie przekazać je do laboratorium. Test na ojcostwo można zrobić w placówce laboratoryjnej, która specjalizuje się w tego rodzaju badaniach genetycznych. Przekazane materiały genetyczne są następnie badane i porównywane ze sobą, aby ustalić poziom pokrewieństwa.

Kiedy można wykonać test na ojcostwo?

Optymalny czas na zrobienie testu ojcostwa jest uzależniony od kilku czynników takich jak, czy dziecko jest już na świecie. Jeżeli decydujemy się na badanie DNA wtedy, kiedy trwa jeszcze ciąża – należy zaczekać do co najmniej 8 tygodnia. W innym przypadku test na ojcostwo można wykonać już od drugiej doby życia dziecka.

Jaki test na ojcostwo jest najlepszy?

Żeby test DNA na ojcostwo był jak najbardziej wiarygodny i niepodważalny, laboratorium genetyczne powinno przebadać wystarczają liczbę markerów DNA, czyli nie mniej niż 24. W tym celu warto poszukać tylko sprawdzonych placówek, które posiadają odpowiednie uprawnienia i akredytacje oraz zapewniają najwyższy poziom usług.

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Do testu na ojcostwo jest potrzebny materiał genetyczny pochodzący od dziecka i ojca. Jeżeli decydujemy się na badanie ojcostwa w trakcie ciąży, pobierana jest krew matki, albo płyn owodniowy. W innym przypadku wystarczy próbka zawierająca na przykład wymaz z wewnętrznej strony policzka. Laboratorium może pozyskać materiał genetyczny również ze szczoteczki do zębów, czy z włosa z cebulką. Warto również wiedzieć, że w przypadku potrzeby przedstawienia wyniku w sądzie, potrzebna jest pisemna zgoda matki.

Wszystkie artykuły
Back to Top