Dowiedz się więcej tutaj. Zadzwoń i zapytaj o badanie NOVA: 576 997 525

Bankowanie krwi pępowinowej – alternatywy

bankowanie krwi pepowinowej

Wielu rodziców zastanawia się nad bankowaniem krwi pępowinowej, aby jak najlepiej zadbać o swoje dziecko. Tymczasem pojawiły się nowe alternatywny, dzięki którym możesz realnie wpłynąć na zdrowie malucha. Jakie? Chodzi o nowoczesne badania genetyczne: w kierunku aż 87 chorób wrodzonych i sprawdzające reakcję dziecka na 32 substancje lecznicze.

Bankowanie krwi pępowinowej – na czym polega?

Krew pępowinowa jest źródłem komórek macierzystych. Wykorzystuje się je do leczenia niektórych chorób, jednak wiele z możliwych zastosowań wciąż pozostaje w sferze badań. Wielu rodziców zastanawia się więc, czy warto skorzystać z bankowania, by zapewnić swojemu dziecku ewentualną pomoc.

Niestety – bankowanie krwi pępowinowej dla własnych potrzeb jest drogie (płaci się zarówno za pobranie, jak i później co roku za przechowywanie). Nie zawsze wykorzystanie takiej krwi może być ponadto skuteczne. Dlaczego? Przykładowo, jeśli dziecko choruje na schorzenie o podłożu genetycznym, podanie mu jego własnych komórek macierzystych nie spowoduje poprawy.

Na szczęście istnieją alternatywy dla bankowania krwi pępowinowej, dzięki którym możliwe staje się zadbanie o zdrowie dziecka od dnia narodzin. Jakie?

Diagnostyka chorób wrodzonych – zbadaj dziecko pod kątem 87 chorób…

…za jednym razem! Umożliwia to nowoczesne badanie genetyczne, które można wykonać zaraz po urodzeniu. Dzięki temu rodzice zyskują pewność co do stanu zdrowia malucha już od pierwszych dni. Jeden test wystarczy, żeby znacznie zwiększyć szansę na zdrowe i bezpieczne życie dziecka.

Warto zdawać sobie sprawę, że wiele z badanych chorób na początku nie daje widocznych objawów, tymczasem skutki mogą być naprawdę bardzo groźne. Nieodpowiednio wcześnie wykryte schorzenia wrodzone mogą spowodować nawet trwałe uszkodzenie narządów, upośledzenie czy śmierć.

Farmakogenetyka – sprawdź, jak dziecko reaguje na leki

Nowoczesna diagnostyka genetyczna pozwala też sprawdzić, w jaki sposób dziecko reaguje na 32 substancje zawarte w lekach. To bardzo ważna informacja, ponieważ każdy z nas ma na te składniki trochę inną wrażliwość. Jeśli lekarze wiedzą, jakie leki i dawki są dla dziecka odpowiednie, mogą prowadzić skuteczną i bezpieczną terapię.

Dzięki temu możliwe staje się też uniknięcie groźnych dla zdrowia czy życia sytuacji, np. związanych z podaniem zbyt dużej dawki leku czy pojawieniem się nieprawidłowej interakcji. Wynik takiego badania jest cenną informacją na całe życie i przyda się również w przyszłości.

Chcesz mieć realny wpływ na zdrowie Twojego dziecka?

Dzięki nowoczesnym badaniom genetycznym masz taką możliwość. Co roku na świecie z chorobami wrodzonymi rodzi się niemal 8 milionów dzieci – wiele z nich zaraz po urodzeniu uznaje się za zdrowe. Pamiętaj, że chociaż genów nie da się zmienić, można odpowiednio się do nich dostosować, chroniąc życie i zdrowie malucha. Im szybciej Twoja pociecha zostanie więc przebadana, tym szybciej można będzie wprowadzić odpowiednie leczenie. Jeśli okaże się natomiast, że dziecko nie ma w genach zapisanej żadnej choroby – zyskasz spokój już na zawsze.

Zadzwoń i zapytaj o badanie NOVA: 576 997 525


Data publikacji: 23/10/2017, Data aktualizacji: 11/12/2018