Antygen swoisty dla stercza PSA – wykrywanie nasienia

Wykonanie testu zdrady to najskuteczniejsze rozwiązanie, by przekonać się, czy nasza druga połówka jest nam wierna. Wystarczy przekazać do laboratorium próbkę materiału, na którym widzimy plamy przypominające nasienie. Badanie sprawdza obecność antygenu swoistego dla stercza PSA, który jest właśnie charakterystyczny dla męskiego nasienia.

Jeśli niecodzienne zachowanie partnerki/partnera (np. zmiany w wyglądzie, unikanie fizycznej bliskości, korzystanie z telefonu w ukryciu) zaczyna nas niepokoić i podejrzewamy, że ma ono związek ze zdradą, warto rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości za pomocą analizy antygenu sterczowego, który badany jest w teście zdrady. To proste badanie da jednoznaczną odpowiedź na dręczące myśli, czy jesteśmy zdradzani.

 

Antygen swoisty dla stercza PSA – najważniejsze informacje:

Czym jest antygen swoisty dla stercza PSA?
Wykrywanie nasienia a test zdrady – na czym polega badanie?
Antygen PSA – dlaczego warto wykonać test zdrady?

Czym jest antygen swoisty dla stercza PSA?

Antygen PSA to enzym produkowany przez gruczoł krokowy. Odpowiada za utrzymanie nasienia w płynnej postaci. Jest to istotne w procesie zapłodnienia, ponieważ tym samym ruch plemników jest ułatwiony. Co ciekawe PSA produkowane jest również przez gruczoły otaczające cewkę moczową, a także w śliniankach przyusznych, zarówno u kobiet i u mężczyzn. To właśnie antygen sterczowy analizowany jest w teście zdrady. Wystarczy do laboratorium przesłać próbki materiału, na którym podejrzewamy obecność śladów spermy, np. bieliznę, ubranie, wkładki higieniczne, chusteczkę, pościel, prezerwatywę.

Wykrywanie nasienia a test zdrady – na czym polega badanie?

Test zdrady przebiega bardzo sprawnie i szybko, a jego celem jest wykrycie nasienia. Składa się z dwóch części: biochemicznej i genetycznej.

1⃣ Pierwszy etap to wykrywanie nasienia. Oznacza to, że przekazana do laboratorium próbka badana jest pod kątem obecności spermy, czyli przeprowadza się analizę antygenu PSA.

2⃣ Drugi etap testu zdrady to analiza genetyczna. Gdy na podstawie przesłanego materiału otrzymano wynik pozytywny na obecność nasienia, czyli na obecność antygenu sterczowego, zaleca się przeprowadzić dalsze badanie porównujące otrzymany profil genetyczny 🧬 z własnym materiałem, np. w formie wymazu z policzka. Takie rozwiązanie pozwala jednoznacznie udowodnić, czy sperma należy do stałego partnera, czy innego mężczyzny.

Antygen PSA – dlaczego warto wykonać test zdrady?

Test na zdradę polegający na detekcji nasienia, czyli analizie PSA antygenu, to najpewniejsze badanie wykrywające nasienie. Ze względu na pewność wyniku stosowane już również przez policję i prokuraturę w sprawach o podłożu kryminalistycznym.

🔍 Doskonała precyzja i wysoka czułość testu pozwala wykryć nawet niewielką ilość antygenu PSA. Dzięki temu możliwe jest również przedstawienie dowodu z analizy laboratoryjnej podczas udowodniania niewierności partnerki w trakcie sprawy rozwodowej.

Test zdrady – najczęstsze pytania:

Czym jest test zdrady?

Test zdrady to bardzo dyskretne badanie, którego celem jest wykrycie nasienia. Badane próbki są analizowane pod kątem obecności spermy.
Test zdrady można dodatkowo rozszerzyć o analizę profili genetycznych..

 

Przykładowo: mąż podejrzewa swoją żonę o zdradę. Na jej bieliźnie zauważa plamy przypominające nasienie i decyduje się na przesłanie próbki do laboratorium. W wyniku analizy okazuje się, że to rzeczywiście sperma. Laboratorium ustala profil DNA z przesłanej próbki, a mężczyzna dosyła wymaz z policzka od siebie. Po porównaniu tych dwóch profili okazuje się, że należą do dwóch różnych osób – nasienie na bieliźnie należało więc rzeczywiście do kochanka.

💰 Ile kosztuje test zdrady?

Analiza, której celem jest wykrycie nasienia kosztuje 300zł. Test zdrady można odpłatnie rozszerzyć o ustalenie profili genetycznych – więcej informacji w cenniku.

🏥 Gdzie można zrobić test zdrady?

🏠 W DOMU:

  • próbki możesz pobrać samodzielnie, zamawiając wcześniej badanie. Wypełniasz formularz, a następnie wysyłasz próbki na adres laboratorium i czekasz na wynik!

🏥 W PLACÓWCE MEDYCZNEJ W CAŁEJ POLSCE

Możesz również dostarczyć próbki bezpośrednio do placówki! Materiał zostanie odebrany, a wtedy pozostaje już tylko oczekiwanie na wynik.

Uzyskaj więcej informacji:

📞 Telefonicznie 796 645 008 7 dni w tygodniu

💬 Na dyskretnym czacie: napisz

Na czym polega test zdrady?

Test zdrady jest bardzo prosty. Wystarczy zebrać materiał, na którym podejrzewamy, że znajdują się ślady nasienia. Następnie w laboratorium dokonywana jest detekcja nasienia – stwierdzamy czy ślady zabezpieczone na dostarczonej próbki rzeczywiście są nasieniem czy nie.

Jak wykryć zdradę?

Świetnym sposobem na wykrycie zdrady partnera jest wykonanie testu zdrady. Zamiast marnować pieniądze na detektywów itp. można samodzielnie zbadać wybrane próbki – szybko, tanio i dyskretnie!

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Praca w naszym laboratorium

.


zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

Marcin Kliś

Marcin Kliś

Joanna Musiał

Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

Ewelina Czernachowska

Ewa Przeliorz

Ewa Przeliorz
Oceń
Data publikacji: 09/12/2021, Data aktualizacji: 16/12/2021