Semenogelina, białko występujące tylko w nasieniu człowieka – wykrywanie nasienia

badanie na trombofilię cena

Wykonanie testu zdrady to najskuteczniejsze rozwiązanie, by przekonać się, czy nasza druga połówka jest nam wierna. Wystarczy przekazać do laboratorium próbkę materiału, na którym widzimy plamy przypominające nasienie. Badanie sprawdza obecność semenogeliny, białka występującego wyłącznie w męskiej ejakulacji. Jeszcze bardziej czuły i specyficzny test na wykrycie nasienia człowieka w badanej próbce w porównaniu do dotychczas stosowanego testu na obecność antygenu stercza PSA.

Jeśli niecodzienne zachowanie partnerki/partnera (np. zmiany w wyglądzie, unikanie fizycznej bliskości, korzystanie z telefonu w ukryciu) zaczyna nas niepokoić i podejrzewamy, że ma ono związek ze zdradą, warto rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości za pomocą analizy antygenu sterczowego, który badany jest w teście zdrady. To proste badanie da jednoznaczną odpowiedź na dręczące myśli, czy jesteśmy zdradzani.

Czym jest semenogelina, białko swoiste dla nasienia człowieka?

Semenogelina jest jednym ze składników nasienia, odpowiedzialnym za jego gęstość i konsystencję. Jest to białko wytwarzane przez gruczoły opuszkowo-cewkowe znajdujące się w męskiej prostacie. Głównym zadaniem semenogeliny jest tworzenie żelu, który pomaga w utrzymaniu nasienia w pochwie po ejakulacji.
Jeszcze do niedawna detekcja PSA była podstawowym narzędziem do wykrycia nasienia w badanych próbkach przesłanych do laboratorium.
Obecnie mamy bardziej zaawansowane metody wykrywania nasienia w próbce, sprawdzając czy w badanym materiale jest semenogelina. Semenogelina jest specyficznym białkiem, który występuje tylko w nasieniu człowieka. Zobacz na czym polegają największe różnice pomiędzy semenogeliną a PSA i jaki może mieć to wpływ na skuteczność testu zdrady.
Semenogelina i specyficzny antygen prostaty PSA to dwa różne biomarkery stosowane do detekcji nasienia w kontekście testu zdrady. Oto porównanie i różnice obu tych biomarkerów:

Semenogelina:

 • Semenogelina jest składnikiem nasienia, który pełni rolę w tworzeniu skrzepu nasienia po ejakulacji.
 • Jest specyficzna dla nasienia, co oznacza, że jej obecność w próbce biologicznej wskazuje na obecność nasienia.
 • Detekcja semenogeliny może potwierdzić obecność nasienia w próbce, co ma zastosowanie w testach zdrady.
 • Wymaga zaawansowanych badań laboratoryjnych, które mogą być kosztowne i czasochłonne, dlatego stosują tą metodę wyłącznie zaawansowane technologicznie laboratoria.

Antygen stercza PSA:

 • PSA to enzym produkowany przez komórki prostaty, który jest wydzielany do nasienia.
 • PSA jest również wydzielany do krwi, dlatego jest stosowany jako biomarker w badaniach dotyczących zdrowia prostaty, takich jak badania przesiewowe w kierunku raka prostaty.
 • Obecność PSA we krwi może wskazywać na problemy z prostatą, ale nie jest specyficzna tylko dla nasienia.
 • W przypadku testu zdrady, obecność PSA w próbce biologicznej może sugerować obecność nasienia, ale może być również wynikiem innych czynników, takich jak uraz prostaty czy infekcja
 • Testy wykorzystujące PSA są dostępne w formie testów szybkich, które są bardziej praktyczne i mniej kosztowne w porównaniu do analizy semenogeliny, jednakże mogą dać wyniki fałszywie dodatnie.

Wykrywanie nasienia – na czym polega badanie?

Test zdrady przebiega bardzo sprawnie i szybko, a jego celem jest wykrycie nasienia. Składa się z dwóch części: biochemicznej i genetycznej.

1⃣ Pierwszy etap to wykrywanie nasienia. Oznacza to, że przekazana do laboratorium próbka badana jest pod kątem obecności spermy, czyli przeprowadza się analizę obecności białka semenogeliny (specyficznego dla nasienia człowieka) w badanej próbce.

2⃣ Drugi etap testu zdrady to analiza genetyczna. Gdy na podstawie przesłanego materiału otrzymano wynik pozytywny na obecność nasienia, czyli na obecność antygenu sterczowego, zaleca się przeprowadzić dalsze badanie porównujące otrzymany profil genetyczny 🧬 z własnym materiałem, np. w formie wymazu z policzka. Takie rozwiązanie pozwala jednoznacznie udowodnić, czy sperma należy do stałego partnera, czy innego mężczyzny.

Zamów test zdrady

Cena: 350,-

badania ojcostwa, badanie ojcostwa, ojcostwo

Co zawiera test zdrady:

 • pełna dyskrecja
 • szybki i pewny wynik badania (w 72h, a nawet w 24h!)
 • formularz zlecenia testu zdrady
 • możliwość rozszerzenia badania o analizę profilu Y STR

Dlaczego warto wykonać test na obecność semenogeliny?

Test na zdradę polegający na detekcji nasienia, czyli analizie semenogeliny, białka specyficznego dla nasienia człowieka, to najpewniejsze, obecnie na rynku, badanie wykrywające nasienie. Ze względu na swoistość obecności białka w nasieniu oraz wysoką czułość testu, stosowane już również przez policję i prokuraturę w sprawach o podłożu kryminalistycznym.

🔍 Zaawansowane metody laboratoryjne potrafią wykryć nawet niewielką ilość semenogeliny. Dzięki temu możliwe jest również przedstawienie dowodu z analizy laboratoryjnej podczas udowadniania niewierności partnerki w trakcie sprawy rozwodowej..

Test zdrady – częste pytania:

Czym jest test zdrady?

Test zdrady to bardzo dyskretne badanie, którego celem jest wykrycie nasienia. Badane próbki są analizowane pod kątem obecności spermy.
Test zdrady można dodatkowo rozszerzyć o analizę profili genetycznych..

 

Przykładowo: mąż podejrzewa swoją żonę o zdradę. Na jej bieliźnie zauważa plamy przypominające nasienie i decyduje się na przesłanie próbki do laboratorium. W wyniku analizy okazuje się, że to rzeczywiście sperma. Laboratorium ustala profil DNA z przesłanej próbki, a mężczyzna dosyła wymaz z policzka od siebie. Po porównaniu tych dwóch profili okazuje się, że należą do dwóch różnych osób – nasienie na bieliźnie należało więc rzeczywiście do kochanka.

Ile kosztuje test zdrady?

Analiza, której celem jest wykrycie nasienia kosztuje 350zł. Test zdrady można odpłatnie rozszerzyć o ustalenie profili genetycznych – więcej informacji w cenniku.

Gdzie można zrobić test zdrady?

🏠 W DOMU:

 • próbki możesz pobrać samodzielnie, zamawiając wcześniej badanie. Wypełniasz formularz, a następnie wysyłasz próbki na adres laboratorium i czekasz na wynik!

🏥 W PLACÓWCE MEDYCZNEJ W CAŁEJ POLSCE

Możesz również dostarczyć próbki bezpośrednio do placówki! Materiał zostanie odebrany, a wtedy pozostaje już tylko oczekiwanie na wynik.

Uzyskaj więcej informacji:

📞 Telefonicznie 665 761 161 7 dni w tygodniu

💬 Na dyskretnym czacie: napisz

Na czym polega test zdrady?

Test zdrady jest bardzo prosty. Wystarczy zebrać materiał, na którym podejrzewamy, że znajdują się ślady nasienia. Następnie w laboratorium dokonywana jest detekcja nasienia – stwierdzamy czy ślady zabezpieczone na dostarczonej próbki rzeczywiście są nasieniem czy nie.

Jak wykryć zdradę?

Świetnym sposobem na wykrycie zdrady partnera jest wykonanie testu zdrady. Zamiast marnować pieniądze na detektywów itp. można samodzielnie zbadać wybrane próbki – szybko, tanio i dyskretnie!

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Praca w naszym laboratorium

.


Bezpłatna rozmowa. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 6 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, soboty: 9.00-17.00

Oceń
Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń
Zadaj pytanie
Scan the code
Witaj 👋
Jak możemy Ci pomóc?