25 września 2018 r. 

testDNA uczestnikiem XVIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

21. Warszawskie Spotkania GastroenterologiczneW dniach 20.09.2018 – 22.09.2018 uczestniczymy w XVIII Kongresie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii w Warszawie. To organizowane cyklicznie wydarzenie skupia w jednym miejscu wybitnych specjalistów z zakresu gastroenterologii i dziedzin pokrewnych. W tym roku w Kongresie udział wzięło prawie 1 200 gastrologów!

O czym mogliśmy posłuchać – tematyka Kongresu

Podczas trwającego trzy dni Kongresu mogliśmy usłyszeć wiele bardzo interesujących wykładów. Nie sposób wymienić wszystkich tematów poruszanych podczas poszczególnych sesji. Mówiono m.in. o przewlekłych chorobach wątroby w codziennej praktyce, chorobach metabolicznych wątroby czy nowotworach przewodu pokarmowego. Sporo uwagi poświęcono również chorobom trzustki, endoskopii przewodu pokarmowego oraz nieswoistym chorobom zapalnym jelit (NChZJ).

 

Jeden z wykładów dotyczył choroby trzewnej (celiakii). Jest to choroba genetyczna, obecność w sposób pewny i jednoznaczny można wykluczyć tylko przy pomocy testu DNA. Wśród najważniejszych zalet badań genetycznych w diagnostyce celiakii wymienia się m.in.:

  • pewność wyniku,
  • możliwość 100% wykluczenia genetycznej skłonności do celiakii (test genetyczny jest jedynym narzędziem, które na to pozwala),
  • możliwość znacznego skrócenia czasu diagnostyki,
  • możliwość wykrycia predyspozycji do choroby we wczesnym stadium jej rozwoju, niemożliwych do wykrycia innymi metodami,
  • możliwość dobrania pacjentowi najwłaściwszego sposobu leczenia (dzięki pewnej diagnozie)
  • możliwość wykonania badania na podstawie wymazu z policzka (szybki, bezinwazyjny i bezbolesny sposób próbki).

Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

 

Stanowisko, które przygotowaliśmy na Kongres cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozdaliśmy ogromną ilość ulotek i innych materiałów informacyjnych. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

 

Zobacz program ramowy XVIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii >> 

 

Zobacz też:


Data publikacji: 05/11/2018