Kiedy bóle brzucha, wzdęcia i biegunki nie dają spokoju?

Nietolerancja laktozyTego typu objawy mogą występować przy wielu chorobach, kiedy jednak pojawiają się one po spożyciu produktów mlecznych może to świadczyć o wystąpieniu nietolerancji laktozy. Co to takiego?

Czy wiesz, że w Polsce ok. 37,5 % ludzi dorosłych choruje na nietolerancję laktozy! Osoby te można by rzec są uczulone na laktozę (cukier zawarty głównie w mleku), ponieważ u tych osób nie działa prawidłowo lub w ogóle enzym laktaza. Enzym ten odpowiedzialny jest za rozkładanie laktozy, do takiej formy aby była ona z łatwością wchłaniana przez nasz organizm.

Więcej informacji na temat nietolerancji laktozy znajdziesz tutaj…
.

Tak więc po ok. 30 min. od spożyciu produktów zawierających laktozę pojawiają się bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, nudności, które w efekcie mogą prowadzić do zaburzeń snu i uczucia notorycznego zmęczenia.

Jeśli i Ty odczuwasz wyżej opisane objawy i chciałbyś wreszcie uwolnić się od nich na stałe wykonaj proste badanie w kierunki diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne Można je wykonać na terenie całego kraju.

.

Dlaczego warto wykonać test w kierunku diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych?

Mogłoby się na pozór wydawać, że sprawa jest bardzo prosta, że wystarczy wycofać z diety laktozę i dana osoba nie będzie miała uciążliwych objawów. Rzeczywiście tak jest, że eliminacja lub częściowa eliminacja laktozy z diety przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Jednakże istnieje jeszcze jeden aspekt, o którym m.in. wspomina Prof. Barbara Iwańczyk:

Oznacza to, że osoby, które chorują na nietolerancję laktozy i planują wyeliminować z diety większość produktów mlecznych muszą pobierać wapń z innego źródła. W innym przypadku osobom takim grozi osteoporoza. Dlatego jeśli podejrzewasz nietolerancję laktozy u siebie lub u członków rodziny wykonaj test w kierunku diagnozy schorzenia, aby móc właściwie zaplanować dietę i normalnie funkcjonować.
.

Proszę zwrócić uwagę również na to, że nietolerancja laktozy występująca u ludzi dorosłych jest chorobą genetyczną i może być przekazywana potomstwu. Na rynku obecnie istnieje kilka rodzajów testów o mniejszej lub większej czułości.

Więcej informacji na temat testów genetycznych na nietolerancje laktozy dorosłych znajdziesz tutaj…

.

Wykonaj badanie DNA jeśli:

  • jeśli po spożyciu produktów mlecznych występują u ciebie : wzdęcia, biegunki, gazy, wymioty, bóle brzucha i skurcze jelit
  • masz uczucie ciągłego zmęczenia, któremu nierzadko towarzyszą bóle głowy
  • istnieją u Ciebie podejrzenia o wystąpienie alergii pokarmowej
  • istnieją podejrzenia występowania u Ciebie zespołu jelita wrażliwego
  • któryś z Twoich krewnych cierpi na nietolerancje laktozy

Pamiętaj, że szybka diagnoza może uchronić Cię przed groźnymi powikłaniami.

Wystarczy, że zamówisz prosty test. Przy jego pomocy możesz pobrać samodzielnie wymaz z policzka (w warunkach domowych), a następnie przesłać go do analizy laboratoryjnej.

Zestaw do badania na HPV
Cena badania:  297 zł

kup-teraz

Więcej informacji na temat badania …

.

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami:

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 lub 32 445 34 36
E-mailowo
pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Chętnie doradzimy.