Sądowe ustalenie ojcostwa przez badanie DNA

Badanie DNA - terminyZrób badanie DNA bez skierowania z Sądu 

Jeśli potrzebują Państwo badania DNA na ustalenie ojcostwa lub pokrewieństwa, którego wynik będzie wykorzystany w sądzie (np. sprawie alimentacyjnej, spadkowej itp.),  to mogą je Państwo zlecić bez skierowania z sądu (prywatnie), zyskując tym samym na czasie. Zachowanie formalnej procedury pobrania próbek oraz dodawana przez laboratorium ekspertyza wystawiona przez eksperta pełniącego funkcję biegłego sądowego, gwarantuje, że taki rezultat jest wartościowym dowodem w toczącym się postępowaniu.

referencje-sadDlaczego wyniki badań DNA w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. są honorowane przez polskie Sądy?

Badania DNA laboratorium wykonuje w oparciu o analizę aż 24 markerów DNA. To właśnie gwarantuje Państwu pewny wynik. Dzięki zachowaniu formalnej procedury pobrania próbek (odbywa się ono w jednej z 200 przychodni w obecności lekarza posiadającego upoważnienie wystawione przez biegłego sądowego) oraz dołączonej do wyniku ekspertyzie może on zostać przedstawiony jako pełnowartościowy dowód w sprawie sądowej.

 

celiakia badanieWażne!
Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii pewne wynik potwierdzające ojcostwo to takie, które uzyskują prawdopodobieństwo ojcostwa powyżej 99,9999%. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie wydaje wyników z niższym prawdopodobieństwem. Do tego jest zobligowane również w procedurze badawczej będącej jednym z elementów związanych z wdrożeniem ISO 17025 i akredytacją PCA (Polskiego Centrum Akredytacji).
..

testDNA wykonuje badania DNA od 2003 roku i do tej pory żaden wydany przez wynik nie został prawnie zakwestionowany. Obecnie laboratorium współpracujemy z wieloma sądami z całej Polski, które regularnie zlecają badania pokrewieństwa.

Ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa – dlaczego warto wykonać na własną rękę?

czym-rozni-sie-test-prywatny-od-sadowegoPo pierwsze zlecając wykonanie badania DNA na sądowe ustalenie ojcostwa bez kierowania z sądu zyskują Państwo na czasie. Postępowanie spadkowe czy alimentacyjne zwykle bardzo długo trwa. Mogą Państwo skrócić ten czas przedstawiając w sądzie gotowy dowód. Po  drugie prywatne wykonanie badania DNA daje możliwość samodzielnego wyboru ośrodka. W innym przypadku to sąd wybiera klinikę, która może być oddalona od Państwa miejsca zamieszkania, a samo badanie może być tam droższe. Koszty badania DNA pokrywają natomiast zazwyczaj strony. Ponadto koszt badania mogą Państwo rozłożyć na korzystne raty.
.

Badanie blisko miejsca zamieszkania

Dzięki sieci aż 200 przychodni mogą Państwo wykonać badanie na sądowe ustalenie ojcostwa blisko swojego miejsca zamieszkania. Wystarczy do nas zadzwonić i podać miejscowość, a my umówimy Państwa na badanie w najbliższej placówce. Badania wykonywane są w polskim laboratorium testDNA Laboratorium Sp. z o.o., które posiada aktualne certyfikaty i wdrożony system ISO 17025.

.

Zobacz 11 ważnych informacji, jakie zawiera wynik badania DNA na ustalenie ojcostwa >>

.

.

.

.


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

.