ColoAlert w Polsce dzięki TestDNA

ColoAlert Polska badanie przesiewowe na raka jelita grubego

Z ogromną radością informujemy, że dzięki nawiązaniu współpracy z niemieckim laboratorium Mainz Biomed, wprowadzamy na polski rynek innowacyjne badanie przesiewowe w kierunku wykrywania raka jelita grubego – ColoAlert. To pierwsze badanie tego typu w Polsce, stworzone w Europie i przebadane na populacji europejskiej, z którego korzystają już Europejczycy w wielu krajach.

ColoAlert jest to bezinwazyjne badanie, które pozwala na wykrywanie wczesnych oznak raka jelita grubego – jednej z najczęściej występujących chorób nowotworowych w naszym kraju. To flagowy produkt niemieckiej firmy Mainz Biomed, sprawdzony na arenie międzynarodowej, z którego skorzystało już wielu pacjentów w Europie.

Dzięki TestDNA, wkrótce test ColoAlert będzie dostępne również w Polsce.

Na czym polega test ColoAlert?

Test ColoAlert połączenie testu FIT i testów genetycznych, dzięki czemu możliwe jest wykrycie nie tylko zmian krwawiących, ale też niekrwawiących. Oparty na technologii PCR, ColoAlert wykrywa więcej przypadków raka jelita grubego niż inne testy kału i pozwala na wcześniejszą diagnozę (Gies i in., 2018). Badanie stanowi alternatywę dla dostępnych obecnie na rynku polskim badań przesiewowych tego nowotworu jak testy FIT czy kolonoskopia. ColoAlert umożliwia szybkie wykrycie potencjalnych zagrożeń i podjęcie odpowiednich kroków profilaktycznych.

Co wyróżnia Test ColoAlert?

Dzięki nowoczesnej technologii badanie cechuje się wysoką czułością (85%) i swoistością (92%), co jest wynikiem porównywalnym z czułością kolonoskopii. Odbywa się jednak bez wstydu i bólu.

Jego cechą charakterystyczną jest nieinwazyjność i prostota wykonania, dzięki pobraniu próbki kału. Nie wymaga dodatkowych przygotowań a Pacjenci mogą wykonać test w wygodnym dla siebie miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w laboratorium.

Badanie wykrywające raka jelita grubego

Każdego dnia w Polsce na raka jelita grubego umierają średnio 33 osoby. Szanse na wyleczenie raka są bardzo duże, pod warunkiem, że jest wykryty odpowiednio wcześnie. Mając tę świadomość, chcemy ułatwić Polakom diagnozę i umożliwić podejmowanie odpowiednich działań, jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości.

Badanie ColoAlert – informacje dodatkowe

Jeżeli masz pytania dotyczące badania ColoAlert lub chciałbyś wykonać badanie, skontaktuj się z naszym zespołem. Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania i dostarczą niezbędnych informacji.

Wszystkie artykuły
Back to Top