Badanie DNA – jak zrobić test na ojcostwo?

Jak dyskretnie zrobić badanie DNA, Z jakich próbek można zrobić badanie DNA, Czy badanie DNA jest pewne, Gdzie zrobić badanie DNA

Badanie DNA na ojcostwo jest najpewniejszym sposobem na sprawdzenie biologicznego ojcostwa. W przypadku wątpliwości warto zdecydować się jak najszybciej, zyskując pewność i spokój ducha na zawsze. Jak można zrobić test na ojcostwo, gdzie go wykonać i jakie próbki nadają się do badania genetycznego? Sprawdź!
 
Jak dyskretnie zrobić badanie DNA?
Z jakich próbek można zrobić badanie DNA?
Czy badanie DNA jest pewne?
Gdzie zrobić badanie DNA?
 

Jak dyskretnie zrobić badanie DNA?

W przypadku testów na ojcostwo dyskrecja jest bardzo ważna. Jak dyskretnie zrobić badanie DNA? Wystarczy wybrać laboratorium, które ma wdrożone rygorystyczne procedury i dba o bezpieczeństwo. Wówczas możesz być spokojny, że nikt niepowołany nie dowie się o wykonywanym teście DNA. Co ważne, badanie genetyczne możesz zrobić anonimowo, a także wybrać opcję zestawu i wyniku bez pieczątek laboratorium. Do badania DNA można wykorzystać też dyskretne próbki.

Z jakich próbek można zrobić badanie DNA?

Zatem z jakich próbek można zrobić badanie DNA? Tak naprawdę nadadzą się dowolne elementy, na których znajduje się materiał genetyczny badanych osób. Mogą to być więc wymazy z policzka, ale też np. maszynka do golenia, smoczek, włosy z cebulkami, czapka, niedopałek papierosa, guma do żucia, szczoteczka do zębów, inhalator, chusteczka z katarem i wiele innych.

Czy badanie DNA jest pewne?

To, czy badanie DNA jest pewne, zależy od wybranego laboratorium. Rezultat będzie niepodważalny i wiarygodny, jeśli wybierzesz to z akredytacją PCA, certyfikatami i dużym doświadczeniem w realizacji badań genetycznych. Ważne są też odczynniki – te „domowej roboty” mogą powodować błędy w analizie, ponieważ brak im walidacji. Jeśli w badaniu genetycznym na ojcostwo biorą udział tylko mężczyzna i dziecko, analiza powinna obejmować 24 markery DNA.

Gdzie zrobić badanie DNA?

Pewny test na ojcostwo zrealizujesz nawet z dowolnego miejsca świata – wystarczy zamówić zestaw pobraniowy na wybrany przez siebie adres, a potem odesłać próbki. A gdzie zrobić badanie DNA stacjonarnie? Możesz wybrać jedną z 200 placówek pobraniowych. Tam próbki zostaną pobrane przez personel medyczny, który pomoże też w wypełnieniu dokumentów.

Data publikacji: 26/02/2019