Badanie WES

Badanie WES to kompleksowe badanie znajdujących się w naszym genomie miejsc kodujących. Nazwa badania WES to skrót od „Whole Exome Sequencing”,co oznacza badanie pełnoegzomowe. Egzom to taka część materiału genetycznego, która koduje białka, a zatem jest podstawą naszego organizmu. Mutacje w genach należących do egzomu mogą skutkować rozwojem chorób genetycznych lub podatności na różne choroby nabyte. Badanie WES to jeden z najlepszych sposobów na określenie miejsc mutacji w materiale genetycznych. Co należy wiedzieć przed wykonaniem tego testu?

Badanie WES w laboratorium TestDNA, Czy rózni się badanie WES od innych badań, Czy badanie WES może dać wynik fałszywy, Czy istnieją podróbki badania WES

Badanie WES w laboratorium TestDNA
Czym różni się badanie WES od innych badań?
Czy badanie WES może dać wynik fałszywy?
Czy istnieją podróbki badania WES?

Badanie WES w laboratorium TestDNA

Badanie WES wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, w celu poznania przyczyny rozwoju choroby lub aby określić prawdopodobieństwo wystąpienia danego schorzenia w przyszłości. W teście sprawdzane są wszystkie regiony kodujące w naszym egzomie, czyli aż 23 tysiące fragmentów DNA. Mutacje genetyczne tych miejsc prowadzą do rozwoju chorób, takich jak padaczka, autyzm, zaburzenia odporności, choroby metaboliczne, choroby stawów i kości, a także podatność na nowotwory. Badanie WES warto wykonać w laboratorium TestDNA, gdzie wykonywane jest profesjonalnie i pod opieką doświadczonych techników i lekarzy, dzięki czemu diagnoza genetyczna jest pewna.

Czym różni się badanie WES od innych badań?

W przeciwieństwie do innych badań genetycznych, badanie WES pozwala na jednoczesną analizę wielu miejsc egzonu, dzięki czemu jest mniej czasochłonne, jest to badanie eksomu. Jednocześnie, test ten charakteryzuje się wysoką skutecznością i jest w stanie wykryć nawet rzadkie mutacje, które mogłyby pozostać niezauważone w innych testach.

Czy badanie WES może dać wynik fałszywy?

W badaniu WES może dojść do wykrycia zmian w materiale genetycznym, które nie dają objawów u pacjenta. Z tego powodu wyniki badań są interpretowane przez lekarzy specjalistów, którzy są w stanie rozpoznać potencjalne zagrożenie lub zweryfikować poprawność testu. Badanie WES jest wiarygodną metodą badań genetycznych, a konsultacja lekarska jest jego nieodłączną częścią.

Czy istnieją podróbki badania WES?

Podróbki badania WES nie są zagrożeniem, jeśli wykonujemy je w zaufanym laboratorium genetycznym. Dzięki temu mamy pewność, że badanie WES zostanie wykonane rzetelnie, a uzyskane wyniki będą wymierne. Tym bardziej, cena badania WES w Laboratorium testDNA jest konkurencyjna.

Przeczytaj też:

  1. badania przed szczepieniem
  2. badania na autyzm
  3. test nova
  4. badania genetyczne dziecka
Data publikacji: 26/08/2020, Data aktualizacji: 20/05/2021