Bolą Cię stawy lub kości? – Sprawdź czy nie jesteś zakażona/y chlamydia trachomatis

chlamydia trachomatisBadania Instytutu Reumatologii w Warszawie wykazały, iż w Polsce aż 42 proc. osób chorych na spondyloartropatię, czyli zapalenie stawów kończyn i kręgosłupa, ma przeciwciała świadczące o przebyciu infekcji bakteriami Chlamydia trachomatis. U wielu chorych bakteria chlamydia powoduje tzw. reaktywne zapalenie stawów (nazywane dawniej zespołem Reitera). Jest to najczęstsza choroba reumatyczna występująca wśród młodych mężczyzn. [1] Jeśli zatem jesteś osobą aktywną seksualnie i bolą Cię stawy lub kości lub też masz problem z powracającymi zapaleniami stawów przyczyną może być zakażenie chlamydia trachomatis! Zakażenie to może dać o sobie znać dopiero po wielu latach.

.

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem zakażona chlamydią trachomatis?

Najczulszymi i najbardziej swoistymi metodami potwierdzającymi zakażenie Chlamydia są metody z wykorzystaniem biologii molekularnej (genetyczne) np. łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR). Czułość i swoistość tych metod wynosi około 100%.

Porównanie metody PCR z innymi badaniami dostępnymi na rynku…

.

Aby wykonać badanie należy zakupić zestaw do pobrania materiału wraz z analizą laboratoryjną. Samo badanie możesz wykonać u swojego lekarza w każdym miejscu w kraju. Podczas wizyty lekarz pobiera za pomocą zamówionego zestawu wymaz z szyjki macicy lub cewki moczowej, dzięki któremu uzyskuje się materiał do analizy DNA. Badanie następnie przeprowadzane jest w laboratorium molekularnym. Badanie trwa ok. 10 dni roboczych.

Pamiętaj, że szybka diagnoza może uchronić Cię przed groźnymi powikłaniami w tym m.in niepłodnością oraz uchronić przed bólem i dyskomfortem spowodowanym zakażeniem.

 

Uwaga! Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 

 

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

 

 

 

Data publikacji: 26/05/2015, Data aktualizacji: 15/05/2018