Cena badania DNA – istotne informacje, możliwość rozłożenia na raty

Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo, Cena badania DNA czy zawsze jest wysoka, Cena badania DNA czy można ją rozłożyć na raty, Cena badania DNA czy rodzaj próbki ma na nią wpływ

Pewność dotycząca ojcostwa i świadomość poznania prawdy są kwestiami bardzo ważnymi. Najskuteczniejszym sposobem, na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa, jest wykonanie testów DNA na ojcostwo. Wiele osób obawia się kwoty, jaką trzeba zapłacić za badania. Wbrew pozorom cena badania DNA nie jest aż tak wysoka, a z pewnością bezcenną jest możliwość poznania prawdy.

Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?
Cena badania DNA – czy zawsze jest wysoka?
Cena badania DNA – czy można ją rozłożyć na raty?
Cena badania DNA – czy rodzaj próbki ma na nią wpływ?

Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?

Przy wyborze placówki, w jakiej zrobiony będzie test na ojcostwo, często istotne znaczenie ma cena badania DNA. Jest ona uzależniona od kilku czynników, o których warto wspomnieć. Na ostateczną cenę badania wpływ ma: charakter próbki materiału genetycznego, miejsce, w jakim badanie zostaje przeprowadzone, czy cel, do jakiego wynik posłuży. Badanie wykonywane na potrzeby sądu, może kosztować nawet 1000 zł więcej, niż badanie służące celom prywatnym. Cena badania DNA prywatnego waha się od 500 zł do 1300 zł.

Cena badania DNA – czy zawsze jest wysoka?

Cena badania DNA nie zawsze jest wysoka. Poza wymienionymi powyżej czynnikami, na ostateczną cenę wpływ ma także ilość badanych genów. Jeżeli badane jest 16 lub 24 markery DNA, cena może znacząco się różnić. Jeżeli markerów DNA jest więcej, cena automatycznie wzrasta. Nie zawsze dobrym pomysłem jest jednak wybór najtańszego laboratorium. Zdarza się, że w związku z niską ceną klient otrzymuje jedynie opis badania, mówiący o potwierdzeniu lub wykluczeniu ojcostwa. Do wglądu klienta nie są dołączane profile DNA, bez których taki test nie jest dowodem.

Cena badania DNA – czy można ją rozłożyć na raty?

Cena badania DNA może być rozłożona na raty. Jest to wyjście w stronę klienta, który nawet w przypadku chwilowego braku środków finansowych, może poznać prawdę. Raty są bardzo korzystne, a całkowitą cenę badania można rozłożyć od 5 do nawet 60 rat. Procedura jest prosta, niezbędne jest minimum formalności i wszystko przebiega bez ryzyka.

Cena badania DNA – czy rodzaj próbki ma na nią wpływ?

Do wykonania testów na ojcostwo można użyć każdej próbki, która zawiera potrzebne DNA. Tak naprawdę cena badania DNA i wpływ na nią poddanego badaniu materiału genetycznego, zależy od konkretnego laboratorium. To, czy dane laboratorium pobiera dodatkową opłatę za trudniejszy do badania materiał genetyczny zależy przede wszystkim od doświadczenia i wiedzy pracowników.

Data publikacji: 12/06/2019