Badanie na obecność bakterii Chlamydia trachomatis

Badanie na obecność bakterii Chlamydia trachomatisCzy wiesz, że zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis coraz częściej wymienia się jako główną przyczynę niepłodności u kobiet? Chlamydioza jest szczególnie niebezpieczna ponieważ przebiega często bezobjawowo. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), rocznie w całej Europie Zachodniej odnotowuje się aż ok. 5,5 miliona zakażeń.

Chlamydia trachomatis dotyczy niemal KAŻDEJ Z NAS. Nieleczona infekcja prowadzi nawet do BEZPŁODNOŚCI!

Ważne, aby zakażenie bakterią zostało zdiagnozowane w jak najszybszym czasie. Im dłużej bakteria znajduje się w organizmie tym większe spustoszenie w nim sieje, a co ważniejsze staje się bardziej odporna na terapię antybiotykową.

Czy możesz być zakażona bakterią Chlamydia trachomatis?

 

Uwaga! Nieprawdą jest, że kobiety posiadające słałych partnerów seksualnych nie są zagrożone zakażeniem bakterią Chlamydia trachomiatis! Pamiętaj, Twój partner mógł zostać zakażony dawno temu, nic o tym fakcie nie wiedząc.

Zakażenie bakterią Chlamydia Trachomatis może dotknąć w zasadzie każdą z nas. Ryzykiem obciążona jest każda kobieta aktywna seksualnie. Zaleca się, aby testowi na obecność bakterii Chlamydia trachomatis poddała się co najmniej raz w roku każda osoba aktywna seksualnie. Dotyczy to w głównej mierze młodych ludzi poniżej 25 roku życia. Niektórzy lekarze nawet twierdzą, że takie badania powinno wykonywać się raz na 6 miesięcy.

Pamiętaj, że bakteria ta przenoszona jest drogą płciową dlatego też należy wziąć pod uwagę swoich potencjalnych partnerów seksualnych, których możemy zarazić.
Planujesz zajść w ciąże? Powinnaś wiedzieć, że zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis może być bardzo groźne dla Twojego dziecka. Dlatego też jeśli podejrzewasz u siebie zakażenie powinnaś jak najszybciej wykonać badanie.

Masz problem z zajściem w ciążę? Zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Dlatego też parom, które mają problemy z płodnością zaleca się wykonanie badania.

Więcej informacji na temat samej bakterii chlamydia trachomatis, skutków zakażenia oraz inne przydatne informacje …

 

 

Uwaga! Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 

 

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Data publikacji: 29/05/2015, Data aktualizacji: 15/05/2018