Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane

ekspertyza sądowa zagadnienia wybrane Jedna z ekspertek testDNA Laboratorium Sp. z o.o. – dr Paulina Wolańska-Nowak – wzięła niedawno udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Jest współautorką nowej pozycji książkowej z zakresu ekspertyz sądowych, związanych z testami DNA – Ekspertyza sądowa. Zagadnienia wybrane. To publikacja unikatowa, przy której pracowało aż 37 autorów-specjalistów.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – autorzy publikacji

Książka została stworzona przez 37 autorów – wybitnych specjalistów z obszaru nauk sądowych, z których większość na co dzień zajmuje się właśnie wydawaniem ekspertyz. Są to więc nie tylko osoby o rozległej wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej, które dzielą się swoim doświadczeniem.

 

Jednym z autorów jest dr Paulina Wolańska-Nowak – ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki testDNA Laboratorium Sp. z o.o. z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Dr Wolańska-Nowak zajmuje się głównie dochodzeniem spornego ojcostwa, identyfikacją i analizą materiałów z miejsca zdarzenia.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – co zawiera książka?

Znajdują się w niej omówienia 25 rodzajów różnych ekspertyz sądowych. Ekspertyzą nazywa się zbadanie sprawy bądź rzeczy przez eksperta (biegłego) w danej dziedzinie. Publikacja opisuje m.in. ekspertyzy: antropologiczną, genetyczną, pisma ręcznego, wypadku drogowego czy toksykologiczną. Co więcej, książka zawiera również rozdziały na temat metodyki (realizacji) oraz interpretacji statystycznej wyników ekspertyzy. Informacje podane są w sposób rzetelny i wyczerpujący.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – do kogo książka jest skierowana?

Skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które zlecają realizację ekspertyz i które zajmują się ich wykonywaniem. Warto, aby zapoznali się z nią zarówno biegli i eksperci, jak i sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, policjanci oraz inni praktycy. Dzięki temu możliwe będzie wzajemne zrozumienie potrzeb i problemów, które pojawiają się w czasie współpracy tych dwóch grup. Jest także doskonałym źródłem informacji dla studentów, którzy zajmują lub chcieliby zająć się naukami sądowymi (np. prawa czy chemii lub biologii).

Data publikacji: 01/03/2017, Data aktualizacji: 27/12/2021