Ile kosztuje wykonanie pewnych badań na ojcostwo?

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo, Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama, Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty, Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo

Badania na ojcostwo są dostępne dla każdego, kto chce potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Ich cena jest jednak zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Rozpiętości cen są naprawdę duże – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Od czego tak naprawdę zależy badanie na ojcostwo cena?

Spis treści:

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo?
Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama?
Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?
Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo?

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo?

Jest kilka czynników wpływających na ostateczną cenę badania DNA. Jest to między innymi rodzaj wybranego badania, sposób pobrania próbek i ich specyfikacja, a często nawet wewnętrzny cennik laboratorium. Część laboratoriów udostępnia cennik bez tzw. ukrytych opłat – na pierwszy rzut oka oferty wydają się więc tanie, a ostatecznie kształtują się na podobnym poziomie co u konkurencji.

Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama?

Ceny testów na ojcostwo są zróżnicowane i właściwie cena zależy od laboratorium. Nie ma jednego, standardowego cennika obejmującego tego typu usługę laboratoryjną. Warto więc szukać dobrych cenowo ofert, które jednocześnie wyróżniają się wysoką jakością oraz analizą 24 markerów. Cena zależy również od terminu wykonania badania – test DNA w ciąży kosztuje znacznie więcej niż ten, który można wykonać po narodzinach dziecka.

Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?

Wiele laboratoriów udostępnia możliwość rozłożenia ceny badania na dogodne raty. O taką opcję najlepiej jest zapytać w bezpośrednim kontakcie z daną placówką, która ma wykonać badanie. Cenę można rozłożyć na kilka mniejszych rat, dzięki czemu badanie DNA mogą wykonać także osoby, które w danej chwili nie dysponują dostateczną ilością gotówki.

Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo?

Cena badań na ojcostwo jest dostępna w cennikach konkretnych laboratoriów. Wystarczy zadzwonić lub sprawdzić ofertę drogą internetową. Wiele badań jest dostępnych online – wszystkie formalności, łącznie z zamówieniem kuriera po próbki można załatwić w sieci i na stronie internetowej tego typu placówek muszą znajdować się informacje o cenie badania. Warto jednak sprawdzać, czy jest to cena całkowita i nie zawiera żadnych dodatkowych opłat.

Data publikacji: 23/04/2019