Jak pobrać próbki do badania na ojcostwo od dziecka?

Prywatny test na ojcostwo wymaga udziału co najmniej dwóch osób: domniemanego ojca oraz dziecka. Poboru próbek do badania (w postaci wymazu z wewnętrznej strony policzka) dokonuje się przy użyciu specjalnych patyczków, zwanych wymazówkami. Cały zabieg jest niezwykle prosty, bezpieczny, bezbolesny i trwa zaledwie krótką chwilę. Właśnie dlatego wymazy można przygotować samodzielnie w domu, bez konieczności udawania się do placówki medycznej.

Klienci zastanawiają się jak pobrać próbki do testu na ojcostwo od dziecka. Rodzice zlecający badanie ojcostwa często nie informują dzieci o swoich zamiarach. Nie po to, żeby coś przed nimi ukryć, lecz chcąc oszczędzić niepotrzebnego stresu. I tu pojawia się kolejne pytanie: Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo, aby dziecko o tym nie wiedziało?

Pobranie wymazów podczas zabawy

Sprawdzonym sposobem na dyskretny pobór próbek do badania DNA u małego dziecka jest wykonanie całego zabiegu podczas zabawy. A jak zachęcić malucha do otwarcia buzi? Najlepszym pomysłem okazuje się zabawa w dentystę! Poprośmy zatem dziecko, aby wcieliło się w rolę pacjenta, a my jako rodzice – stomatolodzy sprawdzimy czy wszystkie ząbki są zdrowe, pobierając przy tym wymazy z wewnętrznej strony policzka.

Pobranie wymazów podczas snu

Kolejnym dobrym rozwiązaniem może być pobranie wymazów podczas snu. Należy to robić bardzo ostrożnie i delikatnie, tak aby nie obudzić śpiącego dziecka.

Pobranie próbek przy okazji innych badań diagnostycznych

Ukrycie faktu o realizacji testu na ojcostwo przed nastolatkiem nie jest już niestety takie proste. Jeśli nie chcemy, aby nasze starsze dziecko dowiedziało się o badaniu, nie poruszajmy tej kwestii, gdy znajduje się ono w pobliżu. Chęć zgłębienia tematu może zainicjować bowiem lawinę pytań, na które nie będziemy w stanie udzielić odpowiedzi. Poboru wymazów z wewnętrznej strony policzka można dokonać przy okazji innych badań diagnostycznych, np. testów genetycznych w kierunku celiakii czy nietolerancji laktozy.

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami:

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 lub 32 445 34 36
E-mailowo
pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy także do zadawania pytań na czacie.

 

Data publikacji: 07/05/2015, Data aktualizacji: 07/10/2019