test na ojcostwo laboratorium, testy na ojcostwo laboratorium, badania ojcostwa laboratorium, badania na ojcostwo laboratorium, laboratorium do testu na ojcostwo, laboratoria do testu na ojcostwoJak wybrać najlepsze laboratorium do testu na ojcostwo?

Wybór laboratorium genetycznego, któremu zlecimy badanie ojcostwa nie jest zadaniem łatwym. W Internecie znajdziemy bowiem całą masę placówek wykonujących tego rodzaju testy. Co więcej oferty poszczególnych firm są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem ceny, jak i zakresu świadczonych przez nie usług. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i wybrać opcję, która będzie dla nas najlepsza? Przy wyborze laboratorium powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii.

Dostępność informacji

Pierwszym krokiem, jaki należałoby podjąć będzie zebranie informacji na temat laboratorium, które nas interesuje. Możemy w tym celu odwiedzić fora i strony internetowe dotyczące testów na ojcostwo. Warto zapoznać się również z oficjalną stroną internetową danej placówki medycznej. To właśnie na niej znajdziemy informacje na temat prowadzonych badań, stosowanych metod analizy, a nawet samych pracowników. Strona internetowa, która będzie zbyt uboga w informację powinna wzbudzić naszą podejrzliwość.

Doświadczenie

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest doświadczenie. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję sprawdźmy zatem ile dana firma funkcjonuje na rynku oraz ile testów przeprowadziła na przestrzeni swojej działalności. Realizacja badań DNA wymaga nie tylko najlepszego sprzętu, ale i ogromnej wiedzy z zakresu genetyki, biotechnologii oraz dziedzin pokrewnych. Niektóre placówki medyczne włączając do swojej oferty badania genetyczne postępują często zbyt pochopnie. Pamiętajmy, że tylko odpowiednio wykwalifikowany personel będzie w stanie zapewnić nam usługi najwyższej jakości.

Wysoka jakość analiz

Choć wykorzystywane w laboratoriach genetycznych metody analizy DNA wyglądają podobnie, to pod względem jakości mogą one znacząco różnić się od siebie. W przypadku testów na ojcostwo ogromne znaczenie będzie miała nie tylko liczba badanych markerów (specyficznych miejsc na DNA), ale także ich rodzaj. Na jakość wpłynie ponadto poziom zaawansowania analizy statystycznej, wspomniany już wcześniej sprzęt oraz wiedza i doświadczenie pracowników.

Certyfikaty

Profesjonalne laboratoria genetyczne podlegają regularnym kontrolom prowadzonym przez zewnętrzne instytucje. Placówki te dążą również do nieustannego podnoszenia swoich kompetencji, którego rezultatem będą przyznawane wyróżnienia oraz certyfikaty jakości. Dokumenty tego rodzaju świadczą o wiarygodności firmy i powinny stanowić dla nas informacje, że może warto zlecić jej badanie.

Obsługa klienta

Mogłoby się wydawać, że w przypadku testów na ojcostwo liczy się przede wszystkim pewny i jednoznaczny wynik. Tymczasem dla wielu klientów równie istotna okazuje się obsługa personelu. To ważne, aby klient zlecający badanie miał poczucie, że już w momencie zlecenia testu otoczony zostaje kompleksową i profesjonalną opieką.

 

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

.

Data publikacji: 07/05/2015, Data aktualizacji: 22/10/2019