Koszt testów na ojcostwo

Ile kosztuje test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży, Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd, Ile kosztuje test na ojcostwo dla własnej wiedzy

Wykonanie testu na ojcostwo jest bezbolesne i szybkie. W niektórych laboratoriach trzeba mieć zgodę jednego opiekuna prawnego oraz pobrać wymaz lub inną próbkę zawierającą DNA od dziecka i ojca. Laboratoria kuszą szybkością wykonania, anonimowością oraz certyfikatami, które potwierdzają poziom zaawansowania danego laboratorium. Kryterium odróżniającym poszczególne laboratoria zajmujące się tego typu badaniami jest cena. Ile kosztuje test na ojcostwo ?

Ile kosztuje test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?
Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?
Ile kosztuje test na ojcostwo dla własnej wiedzy?

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Ceny są różne i wynikają przede wszystkim z poziomu zaawansowania laboratorium oraz posiadanych certyfikatów jakości. W zależności od tego kto zleca badanie i na jakim etapie rozwoju dziecka (ciąża lub po narodzinach) będzie wykonywany test, ceny wahają się w granicach od 500 do 7000 zł.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Biologiczne ojcostwo można potwierdzić najszybciej od 8 tygodnia ciąży. Wynik badania wykonywany w tym czasie jest tak samo pewny, jak ten wykonywany zaraz po narodzinach dziecka. Za jego pomocą można jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo badanego mężczyzny. Cena testu na ojcostwo w ciąży kosztuje od 2000 do 7000 zł. Koszt jest w dużej mierze uzależniony od sposobu pobrania próbek.

Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Badanie ojcostwa przez sąd jest bardziej sformalizowane i wymaga obecności matki oraz świadków. Potrzebna jest również zgoda prawnych opiekunów dziecka, których obecność przy pobieraniu próbki jest niepotrzebna. Koszt testu na ojcostwo przez sąd wynosi od 1500 do 1700 zł.

Ile kosztuje test na ojcostwo dla własnej wiedzy?

Cena za wykonanie testu na ojcostwo mieści się w przedziale od 500 zł do nawet 2000 zł. Procedura nie jest tak skomplikowana jak przy teście ojcostwa dla sądu. Wystarczy pobrać wymaz z policzka dziecka oraz dostarczyć swój materiał genetyczny. Wyników badań należy spodziewać się do 14 dni od wysłania próbki.

Data publikacji: 20/10/2019