SANCO + NOVA – 2 kroki do zdrowia Twojego dziecka

Jesteś rodzicem lub dopiero nim zostaniesz? Możesz kompleksowo zadbać o zdrowie swojego dziecka w dwóch prostych krokach! Umożliwią Ci to testy genetyczne SANCO (badanie prenatalne) i NOVA (badanie wykonywane po narodzinach). Dzięki nim przebadasz malucha pod kątem chorób wrodzonych, dbając o jego przyszłość.

SANCO i NOVA – pełny obraz stanu zdrowia dziecka

Wiele chorób ma podłoże genetyczne. Chociaż genów nie da się zmienić, można próbować się do nich dostosować – czasami to wcale nie jest takie trudne! Trzeba mieć jednak świadomość obecności tych zmian. Na szczęście wiele z nich można wykryć jeszcze w ciąży, a inne – zaraz po narodzinach. Pozwalają na to innowacyjne badania genetyczne – SANCO i NOVA.

sanco nova

Ich wykonanie jest szansą na poznanie pełnego obrazu stanu zdrowia dziecka i ochronę jego życia od pierwszych dni. SANCO przeprowadza się jeszcze w ciąży, badając nieprawidłowości w chromosomach (powodujące m.in. zespół Downa). Badanie to pozwala również ustalić Rh płodu oraz określić ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego. Jest to obecnie jedyne wykonywane w Polsce przesiewowe badanie prenatalne z certyfikatem CE-IVD. Test NOVA dedykowany jest natomiast dzieciom od dnia narodzin do 18. roku życia i bada wady w pojedynczych genach, analizując ponad 12 tysięcy mutacji.

To 2 proste kroki w kierunku bezpiecznej przyszłości Twojego dziecka!

KROK 1: Badanie genetyczne SANCO – przebadaj dziecko jeszcze przed urodzeniem

Pacjentka w konsultacji z lekarzem może wybrać zakres badania. Do wyboru mają jeden z dwóch wariantów testu: 

Test SANCO podstawowy

Bada trisomie: chromosomu 21 (zespół Downa), chromosomu 18 (zespół Edwardsa) i chromosomu 13 (zespół Patau) oraz nieprawidłowości w liczbie chromosomów płciowych: zespół Turnera, zespół KlinefelteraXXX XYY. Umożliwia też określenie płci dziecka. 

Test SANCO PLUS

Bada m.in. aneuplodie wszystkich chromosomów oraz rzadkie zespoły delecyjne takie jak: zespół DiGeorge’a, 1p36, zespół Cri-Du-Chat (zespół kociego krzyku), zespół Wolfa Hirschhorna, zespół Pradera-Williego/Angelmana

.

Dla wielu rodziców to szansa na zyskanie spokoju. Jeśli jednak test SANCO wykaże jakieś nieprawidłowości, możliwe stanie się odpowiednie przygotowanie do narodzin i ustalenie planu leczenia.

sanco nova

KROK 2: Badanie genetyczne NOVA – uchroń zdrowie i życie dziecka

 Test NOVA to: 

Badanie dziecka pod kątem 87 rzadkich chorób wrodzonych (12 tysięcy mutacji)

Bada dziecko na obecność 68 chorób metabolicznych, 14 chorób immunologicznych oraz 4 innych chorób wrodzonych.

Badanie wrażliwości dziecka na 32 substancje zawarte w lekach

Ocenia wrażliwość dziecka na 10 antybiotyków, 2 leki onkologiczne, 11 leków neurologicznych, 3 leki kardiologiczne, 3 leki gastrologiczne oraz 3 inne leki.

Wobec wielu chorób badanych w teście NOVA byliśmy do tej pory całkowicie bezbronni, ponieważ ich wykrycie było bardzo trudne, a skutki niezwykle groźne. Aż 1 na 400 dzieci rodzi się z niebezpieczną chorobą wrodzoną, tymczasem większość tych maluchów uznaje się po narodzeniu za całkowicie zdrowe… Często objawy obejmują też typowe kłopoty wieku dziecięcego, m.in. ulewanie, wysypkę czy bóle brzuszka. Niestety tego typu schorzenia powodują niebezpieczne powikłania (m.in. upośledzenie czy uszkodzenie organów) i są zagrożeniem dla życia.

Test NOVA bada też wrażliwość dziecka na 32 różne substancje lecznicze, co pozwala dobrać odpowiednią dla malucha formę i dawkę leku. To cenna informacja na całe życie, dzięki której leczenie (m.in. antybiotykami) będzie bezpieczne i skuteczne.

Bezpieczne i innowacyjne badania specjalnie dla Twojego dziecka

Badanie SANCO jest prenatalnym testem nowej generacji – pozwala przebadać dziecko w sposób nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny, a jednocześnie z pewnością ponad 99%. Test wykonuje się na podstawie krwi przyszłej mamy.

Czułość testu NOVA to natomiast ponad 99,99%. Badanie również realizowane jest bardzo komfortowo – próbka to wymaz z policzka dziecka. Nie ma więc konieczności przechodzenia skomplikowanych i nieprzyjemnych procedur medycznych, by zyskać tak szeroki wynik (analiza ponad 12 tysięcy zmian w genach na podstawie jednej próbki).

Umów się na bezpłatną konsultację

Data publikacji: 30/11/2017, Data aktualizacji: 11/12/2018