Dieta DNA – czy za otyłość możemy winić nasze geny?

Dieta DNA – czy za otyłość możemy winić nasze geny?Nie tylko twój wygląd zakodowany jest w genach, ale również to jak możesz zareagować na dietę, a tym samym utracić wagę. Różnice, które wstępują wśród ludzi sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi. Ta wyjątkowość dotyczy również tego, że dwie osoby będące na tej samej diecie i stosujące ten sam plan ćwiczeń w różnym tempie tracą wagę.

Masz problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów? Pomimo ćwiczeń i stosowanej diety nie chudniesz w wolnym tempie? Zależy Ci na zdrowym odżywianiu i spożywaniu produktów, które Ci służą? W takim razie być może właśnie powinieneś rozważyć dietę DNA.

Jak działa DNA dieta?

Każdy organizm jest inny. Dieta powinna być więc dobrana do jego indywidualnych potrzeb. Ustalenie profilu genetycznego pozwala na dobór odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej tak, aby efekt odchudzania był możliwie najlepszy. Na podstawie badań DNA analizowana jest szybkość metabolizowania tłuszczów i węglowodanów oraz kontrola apetytu i aktywność mięśni. Po takim badaniu genetycznym dana osoba ma proponowaną jedną z 4 typów diet: niskotłuszczowa, niskowęglowodanowa, niskoglikemiczna oraz zdrowo zbilansowana. Jak twierdzi dr Daniel Meyersfeld, który opracował dietę DNA – minęła już era, że każdemu człowiekowi stosuje się ten sam plan niezależnie od typu sylwetki, wieku i historii rodzinnej. Dlatego też plan żywieniowy oparty o własne DNA prawdopodobnie będzie bardziej skuteczny.

Dieta DNA - jak wykonać badanieJak wykonywane jest badanie?

Do testów pobierany jest wymaz z policzka. Należy go pobrać samodzielnie przy pomocy specjalnego zestawu dostarczanego pocztą lub kurierem. Wynik otrzymuje się w formie interpretacji genów wraz z zaleceniami żywieniowymi. Należy go następnie skonsultować z dietetykiem, który pomoże właściwie zaplanować sposób odżywiania.

Zastosowanie badania:

  • Pomoc w odchudzaniu – dotyczy to w szczególności osób mających problem ze zrzuceniem nadwagi pomimo podejmowanej aktywności fizycznej oraz stosowania diety.
  • Pomoc we właściwym skomponowaniu diety dziecka – rodzic od początku wie co jest dla dziecka dobre, co może wywołać u niego otyłość i że np. pewne składniki nie są przez jego organizm tolerowane.
  • Pomaga w tworzeniu właściwych nawyków żywieniowych od początku wprowadzania do diety dziecka pokarmów stałych. 

Dieta Dna – dieta gwiazd!Dieta Dna – dieta gwiazd!

Samą skuteczność diety i planu ćwiczeń opartych na analizach DNA potwierdzają również Hollywoodzcy trenerzy gwiazd, którzy uważają, że znacznie szybciej można osiągnąć wyznaczony cel jeśli tylko weźmie się pod uwagę genetyczną wyjątkowość danego człowieka. Polskie gwiazdy również doceniły ten sposób na ładną sylwetkę. Z diety DNA korzysta m.in. Edyta Górniak, Kasia Cichopek czy Agnieszka Szulim.

.

Dowiedz się więcej:

  • Geny odpowiedzialne za nasze preferencje żywieniowe >>
  • Genodieta sposobem na prawidłowy rozwój twojego dziecka >>
  • Gwiazdy na diecie zgodnej z DNA >>

Uwaga! Przedstawiony materiał ma charakter wyłącznie informacyjny – nie wykonujemy opisanego wyżej badania.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą testów DNA!

16 maja 2013

Powrót


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Data publikacji: 15/05/2015, Data aktualizacji: 02/06/2015