28 listopada 2017 r.

Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu

teraz położneNiedawno wzięliśmy udział w dwóch konferencjach z cyklu „Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu”. Chodzi o wydarzenia w Rzeszowie (11 października 2017) i Warszawie (15 listopada 2017). Konferencje organizowała Fundacja Rodzić po Ludzku pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Konferencje – inspiracja dla personelu medycznego

Konferencje zrzeszały położne, pielęgniarki i innych profesjonalistów – osoby, które na co dzień zajmują się przede wszystkim opieką nad ciężarnymi i kobietami doświadczającymi niepowodzeń położniczych. To zawody trudne, ale też zaangażowane w codzienną pracę i dające ogromną satysfakcję.

 

Na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku możemy przeczytać: „To dobra okazja aby wzmocnić wizerunek zawodu położnej jako osoby profesjonalnej, samodzielnej i aktywnej.” [1]

 

Uczestniczki – od studentek, po te naprawdę doświadczone – mogły wysłuchać inspirujących wykładów dotyczących m.in. budowania własnego wizerunku i poprawy kompetencji, prowadzenia ciąży czy opieki nad kobietami po niepowodzeniu położniczym.

Fundacja Rodzić po Ludzku działa już ponad 20 lat

Przez cały ten czas dba o prawa kobiet w ciąży i mam, walcząc o szacunek, godne traktowanie i troskliwą opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego. Działania Fundacji obejmują m.in. kampanie informacyjne i edukacyjne (m.in. słynną kampanię „Rodzić po ludzku”) czy uruchomienie portalu www.GdzieRodzic.info.

Nasze materiały na konferencjach

Na konferencjach z cyklu „Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu” dostępne były nasze materiały informacyjne na temat diagnostyki poronień, badania płci po poronieniu i nowego badania dla dzieci – testu NOVA.

Uczestniczki zwracały uwagę na to, jak istotny jest aspekt informowania pacjentek o możliwościach i prawach – szczególnie tych związanych z poronieniem, o których wciąż niewiele się mówi.

[1] http://www.rodzicpoludzku.pl/Konferencje-2017/Konferencje-2017.html


Data publikacji: 28/11/2017, Data aktualizacji: 27/12/2021