Test na ojcostwo to najpewniejszy sposób na sprawdzenie, czy dziecko pochodzi od danego mężczyzny. Jego wynik pozwala odzyskać spokój na zawsze, odetchnąć z ulgą, a także rozwiązać wiele rodzinnych i prawnych spraw.

  1. Ile kosztuje test na ojcostwo?
  2. Gdzie zrobić test na ojcostwo?
  3. Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki?
  4. Czy można sfałszować test na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Chcesz zyskać pewność i zastanawiasz się, ile kosztuje test na ojcostwo? W akredytowanym i doświadczonym laboratorium koszt takiego badania wykonywanego po narodzinach wynosi ok. 1200-1700 złotych. Cena zależy od rodzaju testu (sądowe, prywatne) i czasu realizacji (można np. wybrać badanie z wynikiem w 48 godzin). Test na ojcostwo można wykonać też w ciąży i wtedy jego cena to ok. 2000-6000 złotych (zależnie od tego, w jaki sposób pobierane są próbki).

Gdzie zrobić test na ojcostwo?

Badanie ojcostwa wykonasz tak naprawdę z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ próbki można pobrać samodzielnie i odesłać do laboratorium. A gdzie zrobić test na ojcostwo z pobraniem w placówce? Do dyspozycji masz ponad 200 punktów pobrań z doświadczonym personelem medycznym.

Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki?

Zastanawiasz się, czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki? Jeśli zdecydujesz się na badanie na podstawie 24 markerów DNA, udział matki nie będzie konieczny do wydania pewnego wyniku. Analiza 24 markerów DNA pozwala bowiem na uzyskanie jednoznacznego rezultatu na podstawie próbek tylko od dziecka i domniemanego ojca.

Czy można sfałszować test na ojcostwo?

Nie ma takiej możliwości. Bez względu na rodzaj wykorzystanych próbek – rezultat badania będzie pewny i jednoznaczny. Jeśli próbki na pewno pochodzą od właściwych osób, możesz mieć więc pewność potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa względem danego dziecka.

A czy można sfałszować test na ojcostwo, np. jedząc, paląc papierosy czy pijąc alkohol przed pobraniem wymazu z policzka? A może na wynik wpłyną leki czy przeziębienie? Nie! Tego rodzaju czynniki nie mają żadnego wpływu na wynik badania DNA. Jeśli jama ustna będzie w jakiś sposób zanieczyszczona, być może potrzebne będzie jedynie ponowne pobranie, co wydłuży wykonanie testu, ale nie wpłynie na wynik.

Data publikacji: 12/12/2018