Testy genetyczne dziecka – test NOVA

Testy genetyczne dziecka NOVA są nowoczesnym i kompleksowym badaniem – pozwalają przebadać dziecko w kierunku 87 chorób wrodzonych, a dodatkowo sprawdzają jego wrażliwość na 32 substancje zawarte w lekach. Jak wygląda takie badanie i kiedy warto je wykonać? Sprawdź!
 

  1. Jak wyglądają testy genetyczne dziecka?
  2. Testy genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?
  3. Testy genetyczne dziecka – jaka jest ich cena?
  4. Czy testy genetyczne dziecka są refundowane?

Jak wyglądają testy genetyczne dziecka?

Test NOVA jest nowoczesnym badaniem przesiewowym. Jak wyglądają testy genetyczne dziecka tego rodzaju? Do badania NOVA wystarczy wymaz z policzka dziecka – to trwała próbka, którą dodatkowo jest bardzo łatwo zebrać. Pobranie wymazu jest bowiem szybkie, bezbolesne i komfortowe, co jest ważne szczególnie dla małych pacjentów. Próbkę można pobrać samodzielnie i odesłać do laboratorium lub skorzystać z pobrania w punkcie.

Testy genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?

Test NOVA może być wykonany już od 1 doby życia dziecka. Testy genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie? Dla samej realizacji testu nie, jednak im szybciej badanie będzie wykonane, tym szybciej będzie można wykryć ewentualną chorobę i rozpocząć odpowiednie leczenie.
 
W przypadku wielu chorób wrodzonych czas ma kluczowe znaczenie – zbyt późno wykryte mogą wiązać się z nieodwracalnymi powikłaniami, m.in. upośledzeniem czy nawet śmiercią. To ważne, ponieważ na początku często nie dają żadnych objawów.

Testy genetyczne dziecka – jaka jest ich cena?

Chcesz wykonać test NOVA i zastanawiasz się, ile kosztuje? Testy genetyczne dziecka – jaka jest ich cena? Badanie NOVA kosztuje trochę ponad 3500 złotych. Gdyby jednak zdecydować się na wykonanie badania w kierunku każdej z chorób osobno, kwota ta byłaby dużo wyższa. Z tego powodu warto wykonać badanie kompleksowe – badające dziecko w kierunku 12 tysięcy zmian w genach za jednym razem. W cenie znajduje się dodatkowo konsultacja z lekarzem.

Czy testy genetyczne dziecka są refundowane?

A czy testy genetyczne dziecka są refundowane? Nie – konieczne jest skorzystanie z własnych funduszy. Cenę za badanie można jednak rozłożyć na dogodne raty. Dzięki temu wielu rodziców może sobie na nie pozwolić i jak najlepiej zadbać o swoje dziecko.

Data publikacji: 28/12/2018