Wszystko co trzeba wiedzieć o badaniu na pokrewieństwo

Kto może wykonać badanie na pokrewieństwo, Ile kosztuje badanie na pokrewieństwo, Gdzie można zrobić badanie na pokrewieństwo, Co jest potrzebne do badania na pokrewieństwo

W dzisiejszych czasach bardzo często słyszy się o osobach, które szukają swoich rodzin. Wiele dzieci zostaje porzuconych lub traci kontakt z najbliższymi przez katastrofy np. przyrodnicze. Pomocne w ustaleniu rodziny jest badanie na pokrewieństwo, dzięki któremu można w sposób jednoznaczny ustalić, czy jest się rodziną danej osoby, czy nie.

Kto może wykonać badanie na pokrewieństwo?
Ile kosztuje badanie na pokrewieństwo?
Gdzie można zrobić badanie na pokrewieństwo?
Co jest potrzebne do badania na pokrewieństwo?

Kto może wykonać badanie na pokrewieństwo?

Badanie DNA na pokrewieństwo może zostać wykonane przez każdego. Przede wszystkim trzeba do tego chęci. Zdarzają się przypadki, gdy pewna osoba nie chce udostępnić swojego DNA w celu ustalenia pokrewieństwa. W tym przypadku można zmusić ją do tego drogą sądową. Jednak w większości przypadków wszystko odbywa się w przyjaznych warunkach.

Ile kosztuje badanie na pokrewieństwo?

Zamówienie zestawu do pobrania wymazów jest tutaj największym kosztem, a następnie analiza próbek. Próbki kosztują około 60-80 zł. Jeśli chodzi o badanie np. badanie na ojcostwo to trzeba liczyć się z kosztami nawet do 600 zł.

Gdzie można zrobić badanie na pokrewieństwo?

Badanie na pokrewieństwo może zostać przeprowadzone w domu. W tym wyborze należy zamówić próbki, a także wykonać wszystko, co będzie opisane i wysłać dane do laboratorium. Po sprawdzeniu wyniki zostaną przesłane pocztą na wskazany adres. Drugim sposobem jest udanie się do placówki, która sama na miejscu pobierze dane i od razu zostaną one przekazane do laboratorium. Tak, więc badanie na pokrewieństwo może zostać wykonane z dowolnego miejsca na ziemi.

Co jest potrzebne do badania na pokrewieństwo?

W celu ustalenia pokrewieństwa danych osób pobierany jest wymaz z jamy ustnej. Jednak nie tylko na podstawie wymazu można ustalić, czy dane osoby są spokrewnione. Można to wykonać również, dzięki:

  • szczoteczce do zębów,
  • gumie do żucia,
  • niedopałka papierosa,
  • zużytym chusteczkom higienicznym,
  • paznokciom danej osoby,
  • zużytym prezerwatywom,
  • innymi przedmiotami, które wykorzystywane są do użytku codziennego.

Najczęściej spotykanym sposobem jest jednak próbka wymazu z jamy ustnej.

Data publikacji: 13/05/2019