Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jedno badanie, dzięki któremu Twój brzuch może wreszcie przestać sprawiać Ci problemy

Objawy ze strony układu pokarmowego takie jak: wzdęcia,biegunki, nudności i wymioty mogą świadczyć zarówno o nietolerancji laktozy, jak i o celiakii (trwałej nietolerancji glutenu). Również bóle kości, stawów, nerwowość, spadek koncentracji, astma czy egzema mogą wiązać się z obiema nietolerancjami.

Wykonując jeden prosty test w kierunku nietolerancji pokarmowych,możesz poznać przyczynę swoich problemów, a następnie –wprowadzając odpowiednią dietę oraz suplementację –pozbyć się przykrych dolegliwości.

Nietolerancję laktozy ma nawet co trzeci Polak (37% osób), a o swojej celiakii nie wie aż 95% chorych.  Trwała nietolerancja
glutenu może iść w parze z nietolerancją laktozy.

Celiakia – trwała nietolerancja glutenu może współwystępować razem z nietolerancją laktozy

Obie nietolerancje mają swoje źródło w jelitach. Wiele chorób, począwszy od problemów gastrycznych, przez zmiany skórne aż po na niepłodność czy nowotwory przewodu pokarmowego może mieć swój początek właśnie w nich. Nie bez powodu jelita nazywane są więc „drugim mózgiem”.

Przewlekły stan zapalny jelit prowadzi do zaburzenia równowagi w całym organizmie. Aby cieszyć się długotrwałym zdrowiem, powinieneś zatem zadbać o swój „drugi mózg”. Pomoże Ci w tym proste badanie DNA w kierunku nietolerancji pokarmowych.

Może się okazać, że za nietolerancję laktozy odpowiedzialna jest celiakia

Przy celiakii działający na chorego gluten powoduje reakcję autoimmunologiczną, czyli taką która skierowana jest przeciwko własnym tkankom. W jej wyniku dochodzi do zaniku kosmków jelitowych, które są odpowiedzialne za wchłanianie substancji odżywczych  z pożywienia. Może to prowadzić do niedoboru enzymów trawiennych, między innymi enzymu laktazy odpowiedzialnego za trawienie laktozy, czyli cukru mlecznego. Nazywane jest to wówczas wtórną nietolerancją laktozy, która stosunkowo często występuje u osób z celiakią.

W tym przypadku nietolerancja laktozy może być odwracalna. Po wprowadzeniu ścisłej diety bezglutenowej. Dzięki wyeliminowaniu składnika toksycznego, jakim przy celiakii jakim jest gluten, kosmki jelitowe odbudują się i powróci prawidłowa aktywności enzymu trawiącego laktozę. Złe rozpoznanie przyczyny problemu może prowadzić do niepotrzebnej eliminacji z diety produktów mlecznych.

.

Dowiedz się więcej:

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.