Badanie płci dziecka z krwi podczas badania – cena i przebieg testu NIFTY pro

płeć dziecka z krwi , badanie płci dziecka z krwi cenaPłeć dziecka może zostać ustalona na podstawie próbki krwi kobiety ciężarnej podczas nieinwazyjnego prenatalnego testu NIFTY pro. Można określić ją już w 10 tygodniu ciąży. Jest to bardzo bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i przyszłej mamy. Szansa na trafne określenie płci wynosi ponad 99%. Jak przebiega ustalanie płci podczas badania NIFTY pro? Jaka jest cena badania NIFTY pro? Czy test NIFTY pro może błędnie wskazać płeć dziecka? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Jak przebiega badanie płci dziecka z krwi w czasie NIFTY pro?
  2. Badanie płci dziecka z krwi – cena
  3. Jaka jest pewność badania płci dziecka z krwi w czasie ciąży?

Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne, które może wykryć u płodu różne schorzenia genetyczne. Jest to bardzo czułe i skuteczne badanie, które może wykryć m.in. zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Klinefeltera czy zespół Angelmana/Pradera-Williego. W sumie test NIFTY pro może wykryć aż 94 choroby (w tym 6 trisomii, 4 choroby związane z chromosomami płci oraz 84 mikrodelecje/ mikroduplikacje).

Jak przebiega badanie płci dziecka z krwi w czasie NIFTY pro?

Test NIFTY pro służy także do określenia płci dziecka, jeśli przyszli rodzice mają takie życzenie. Można wykonać je już w 10 tygodniu ciąży.

Próbka do badania NIFTY pro to krew żylna kobiety ciężarnej pobrana z żyły odłokciowej. Znajduje się  w niej materiał genetyczny dziecka. Jest to tzw. wolne płodowe DNA (cffDNA), dzięki któremu ustala się płeć dziecka. W tym celu wykonuje się molekularny test genetyczny, który ma wykryć, czy wykryty jest chromosom płciowy Y (mają go jedynie mężczyźni). W ciąży pojedynczej wykrycie Y oznacza płeć męską, brak wykrycia – płeć żeńską.

Podczas badania NIFTY pro można ustalić płeć dziecka także w przypadku ciąży bliźniaczej. Nie jest jednak możliwe ustalenie płci poszczególnych dzieci. Jeśli wykryty zostanie chromosom płciowy Y, to przynajmniej jedno z dzieci jest chłopcem. Drugie z nich może być zarówno chłopcem, jak i dziewczynką. Z kolei, jeśli molekularny test genetyczny nie wykryje chromosomu płciowego Y, to para zostanie rodzicami dwóch córeczek.

Wykonanie testu NIFTY pro nie jest możliwe w przypadku ciąży trojaczej lub bardziej mnogiej.

Badanie płci dziecka z krwi – cena

Jeśli przyszli rodzice zdecydują się na wykonanie badania NIFTY pro, to nie muszą dodatkowo płacić, aby dowiedzieć się, jaka jest płeć ich dziecka z krwi. Taka usługa jest zawarta w cenie testu NIFTY pro. Należy jednak pamiętać, aby zgłosić chęć ustalenia płci dziecka w trakcie zlecania badania.

Jaka jest pewność badania płci dziecka z krwi w czasie ciąży?

Czułość określania płci dziecka z krwi podczas testu NIFTY pro jest wysoka. Dokładniej trafna wykrywalność płci wynosi 99,53%. Istnieje szansa, że test NIFTY pro niewłaściwie wskaże płeć dziecka, ale wynosi ona statystycznie jedynie 0,47%.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o test NIFTY pro


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 05/10/2021, Data aktualizacji: 04/11/2021