Czy badania na ojcostwo realizowane przez Internet są wiarygodne?

badania na ojcostwo przez internet, test na ojcostwo przez internetMówiąc „przez Internet” mamy na myśli samo zamówienie zestawu do pobrania próbek DNA, bo cała analiza wykonywana jest już oczywiście w profesjonalnym laboratorium. Wszystkie akcesoria umożliwiające pozyskanie materiału genetycznego do badania na ojcostwo klient może zamówić z domu, przy pomocy własnego komputera. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i mogą z niego korzystać również klienci z zagranicy.

Niezależnie od tego, czy klient decyduje się samodzielne pobranie próbek przy pomocy zamówionego w Internecie zestawu, czy też idzie na pobranie do placówki – badania na ojcostwo są zawsze pewne, tj. pozwalają jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo.

Badania na ojcostwo przez Internet – czyli jak?

Zestaw do pobrania próbek klient może zamówić za pomocą formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej laboratorium. Składając zamówienie na zestaw ma on również możliwość wybrania rodzaju przesyłki – np. bezpłatnym kurierem albo listem poleconym priorytetowym – oraz miejsca, w które ma zostać dostarczony (na dowolny adres w Polsce, za granicą, do paczkomatu, czy na poste restante). Jeśli klientowi zależy na tym, aby nikt z jego otoczenia nie domyślił się, co znajduje się w paczce, może wybrać dyskretną formę przesyłki – logo i adres laboratorium nie są wtedy widoczne na kopercie. Zestaw, który otrzymuje klient oprócz wymazówek, jednorazowych rękawiczek i dokumentów zlecenia badania na ojcostwo, zawiera również instrukcję obsługi, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia jak pobrać wszystkie materiały.

Badania na ojcostwo – jak pobrać próbki i wysłać je do laboratorium

Klient nie musi udawać się do przychodni w celu pobrania próbek do testów na ojcostwo. Jest to tak proste, że z powodzeniem może przygotować je samodzielnie. Laboratorium realizuje testy DNA z bardzo różnorodnych próbek – wymazów z policzka, szczoteczek do zębów, golarek, patyczków higienicznych z woskowiną uszną, smoczków, gryzaków, sztućców i wielu innych. Badania na ojcostwo z udziałem tego typu próbek są zawsze pewne. Klient odsyła je w dołączonej do zestawu zaadresowanej kopercie zwrotnej. Pobrane próbki może też przekazać przez kuriera.
W obu przypadkach za przesyłkę płaci laboratorium.

Badania na ojcostwo – wynik też można odebrać przez Internet

Sposób przekazania wyniku badania na ojcostwo klient określa składając zamówienie.
O rezultacie analizy laboratorium może poinformować go np. e-mailem, albo telefonicznie. Wynik badania ojcostwa może również zostać wysłany w formie listu poleconego na wskazany przez klienta adres (polski lub zagraniczny), dostarczony do paczkomatu lub urzędu pocztowego. Podobnie jak zestaw może mieć też formę dyskretnej przesyłki.

Data publikacji: 17/10/2016, Data aktualizacji: 26/09/2019