Dzień Dziecka Utraconego 2019 r.

15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W nawiązaniu do tego dnia 11 października przeprowadziliśmy szkolenie dla personelu medycznego w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Tematyka dotyczyła przysługujących praw rodzicom po poronieniu oraz genetycznej diagnostyki rodziców. Wskazaliśmy również jaki materiał z poronienia i w jaki sposób powinien zostać zabezpieczony przez personel tak, aby umożliwić przeprowadzenie badań genetycznych.

.

tęczowy kocyk

Tęczowy Kocyk

W spotkaniu wzięła udział również Pani Joanna Sadowska – jedna z inicjatorek Grobu Dzieci Utraconych na cmentarzu w Mościcach. Dzięki jej pracy i wielu innych kobiet do szpitali trafiają „Tęczowe Kocyki”, czyli ubranka, rożki, czapeczki dla maluszków, hiperwcześniaków (urodzonych między 12. A 24. tygodniem ciąży), dla których nie można kupić ubranek. Jest to pomoc dla rodziców, którzy chcą godnie pożegnać swoje dziecko.

.

W tym dniu wzięliśmy również udział w spotkaniu dla rodziców i bliskich po stracie dziecka w Tarnowie. Swoje wystąpienie miała również położna Anna Stachulska, która mówiła o roli położnej w udzielaniu wsparcia rodzicom po stracie dziecka.

Grób Dzieci Utraconych w Mościcach

 


Zobacz też:


 

 

 

 

 

 

Data publikacji: 18/10/2019