Jakie są koszty badań DNA?

Testy DNA pozwalają określić informację genetyczną, która znajduje się w strukturze kwasu deoksyrybonukleinowego. Stosowane w medycynie, pozwalają zdiagnozować poważne choroby, zmiany genetyczne, które mają wpływ na zdrowie człowieka. Podczas badania próbka śliny lub krwi podlega dogłębnej analizie w specjalistycznych laboratoriach, a prawdopodobieństwo błędu stanowi zaledwie 1 procent. Co więcej, badania DNA przeprowadza się tylko raz w życiu ponieważ wynik jest niezmienny i charakterystyczny dla danej osoby. 

 

Testy DNA cena - od czego zależy, Jaka jest cena testu DNA w ciąży, Jaka jest cena testu DNA po narodzinach, Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty

Testy DNA cena – od czego zależy?
Jaka jest cena testu DNA w ciąży?
Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?
Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

Testy DNA cena – od czego zależy?

Cena testu DNA zależy przede wszystkim od rodzaju badania oraz sposobu pobrania materiału. Za badanie na ojcostwo należy zapłacić od 600 do nawet 800 złotych. Istnieje również możliwość wykonania anonimowego badania drogą internetową. Ustalenie genetycznej predyspozycji zachorowania na nowotwór to przedział cenowy od 500 do 1000 złotych w zależności od choroby. Jednymi z droższych są badania genetyczne określające ryzyko wystąpienia wad płodu. W tym przypadku za test NIFTY Pro należy liczyć się z wydatkiem około dwóch tysięcy złotych.

Jaka jest cena testu DNA w ciąży?

Możliwe jest wykonanie testu podczas ciąży. Pozwala on stwierdzić nieprawidłowości płodu oraz ich przyczyny. Dzięki temu lekarz może wdrożyć leczenie dziecka, często już w łonie matki. Pakiet badań dotyczący ryzyka wystąpienia najbardziej powszechnych wad oscyluje w granicach dwóch tysięcy złotych.

Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?

Kiedy istnieje podejrzenie, że mężczyzna nie jest biologicznym ojcem dziecka, warto wykonać test na ojcostwo. Można wykonać go anonimowo, drogą internetową lub udać się do najbliższej placówki. Pozyskanie materiału nie stanowi żadnego problemu, a wiarygodność testu sięga niemal 100 procent. Koszt testu na ojcostwo w zależności od jego rodzaju to 600-1500 złotych.

Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

Ceny testów na ojcostwo nie należą do najniższych, dlatego wiele laboratoriów oferuje swoim klientom zakup na raty. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą, która przedstawi nam warunki kredytu. Można również skorzystać z infolinii lub wypełnić kwestionariusz online i czekać na umowę, którą dostarczy nam kurier.

 

Data publikacji: 12/08/2019, Data aktualizacji: 10/09/2019