kosmówka z poronienia, badania z kosmówki z poronienia, badanie kosmówki z poronienia cenaKosmówka z poronienia – jakie badania można wykonać?

Kosmówka jest to zewnętrzna błona płodowa złożona z wielu drobnych niteczek. Jej struktura na pierwszy rzut oka przypomina jasną, kremową gąbeczkę. To właśnie ten materiał jest najlepiej rokującym materiałem do badań genetycznych po poronieniu. Jakie badania można wykonać z kosmówki z poronienia i jak odpowiednio ją zabezpieczyć?

Kosmówka z poronienia – badania genetyczne płci po poronieniu
Kosmówka z poronienia – badanie przyczyn poronienia
Kosmówka z poronienia – jak zabezpieczyć do badań genetycznych po poronieniu?
Kosmówka z poronienia – jak dostarczyć do laboratorium?
Badanie kosmówki z poronienia cena


Kosmówka z poronienia – badania genetyczne płci po poronieniu

kosmówka z poronienia, badania z kosmówki z poronienia, badanie kosmówki z poronienia cena

W kosmówce znajduje się DNA płodu, dlatego to właśnie ten materiał z poronienia przekazuje się do badań genetycznych. Na podstawie jego analizy możemy określić płeć z poronienia. Wynik tego badania daje rodzicom możliwość skorzystania z przysługujących praw po poronieniu:

-rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego

-skrócony urlop macierzyński (56 dni)

-pochówek i zasiłek pogrzebowy (4 tys. zł)

odszkodowanie z dodatkowej polisy ubezpieczeniowej

Kosmówka z poronienia – badanie przyczyn poronienia

Jednym z najważniejszych badań po poronieniu jest badanie chorób genetycznych płodu jako przyczyny poronienia. Statystyki pokazują, że prawie 60-80% wszystkich wczesnych poronień jest spowodowanych przez choroby genetyczne zarodka, takie jak m.in. zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau. Ich wykrycie daje rodzicom możliwość zakończenia diagnostyki już na tym etapie. Mogą też zdecydowanie szybciej odzyskać spokój. Wynik takiego badania jest niezwykle ważny dla ocenienia szans przez lekarza na powodzenie kolejnej ciąży.

Chcesz wykonać badanie z kosmówki? Kliknij TUTAJ i poznaj szczegóły badania

Kosmówka z poronienia – jak zabezpieczyć do badań genetycznych po poronieniu?

Warto wiedzieć, że zabezpieczenie odpowiedniego materiału z poronienia gwarantuje przeprowadzenie badań genetycznych. Dlatego jeszcze przed zabiegiem łyżeczkowania warto poprosić lekarza o zabezpieczenie kosmówki w soli fizjologicznej. Czasami zdarza się, ze szpitale mają swoje wewnętrzne procedury co do zabezpieczania takich tkanek i automatycznie każdą tkankę zanurzają w formalinie. Niestety taka forma praktycznie uniemożliwia wykonanie

kosmówka z poronienia, badania z kosmówki z poronienia, badanie kosmówki z poronienia cena

badań genetycznych po poronieniu, ponieważ formalina degraduje DNA. Dlatego poinformowanie lekarza lub położnej o chęci wykonania badań genetycznych daje im możliwość zabezpieczenia kosmówki w z poronienia w soli fizjologicznej.

Kliknij TUTAJ i pobierz instrukcję dla swojego lekarza dot. jak prawidłowo zabezpieczyć próbkę z poronienia do badań genetycznych

Kosmówka z poronienia – jak dostarczyć do laboratorium?

Kosmówkę w soli fizjologicznej należy umieścić w sterylnym pojemniku (takim jak na mocz). Następnie gwint okleić plastrem lub taśmą, kolejno włożyć do woreczka strunowego, a następnie całość umieścić w sztywnym kartoniku. Tak przygotowaną próbkę można samodzielnie dostarczyć do laboratorium genetycznego lub skorzystać z możliwości bezpłatnego odbioru próbki ze szpitala lub z adresu domowego przez kuriera (z firmy zewnętrznej). Próbkę do czasu odbioru (nawet do kilku dni) należy przechowywać z niskiej temperaturze – najlepiej w lodówce.

Kliknij TUTAJ i zobacz instrukcję jak przygotować próbkę z poronienia do odbioru przez kuriera

Badanie kosmówki z poronienia cena

Cena badania kosmówki z poronienia jest różna w zależności od tego jakie badanie genetyczne po stracie chcą wykonać rodzice.

Badanie płci po poronieniu kosztuje 397 zł. Cena ta obejmuje analizę chromosomów płci. Wynik jest dostępny online w Panelu Pacjenta w przeciągu 3-4 dni roboczych. Dodatkowo bezpłatnie możemy odebrać próbkę poronną ze szpitala lub z domu

Badanie przyczyn poronieniaczyli określenie chorób genetycznych płodu kosztuje 837 zł. Cena ta obejmuje analizę chromosomów: X, Y, 13, 15, 16, 18, 21, 22. Po zakończonych analizach następuje telefoniczne omówienie wyniku z lekarzem genetykiem. Również i w przypadku tego badania możemy bezpłatnie odebrać próbkę ze wskazanego adresu.

Ważne! Cena zarówno badania określającego płeć po poronieniu jak i przyczyn poronienia jest ostateczna tzn. nie zawiera dodatkowych ukrytych kosztów!

Kliknij i dowiedz się więcej o:


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

 

 

Data publikacji: 10/06/2019, Data aktualizacji: 07/06/2021