Sprint czy maraton? Twoje DNA da Ci odpowiedź!

Sprint czy maraton? Twoje DNA da Ci odpowiedź!Jeśli odważyłeś się pójść na siłownię i sukcesywnie walczysz z nadmiarem kilogramów ale niestety nie widzisz znaczących efektów – odpowiedź może tkwić w Twoich genach! Genetycy twierdzą, że DNA jest kluczem do zdolności sportowych i dzięki temu stworzyli test wskazujący czy dana osoba bardziej nadaje się do maratonów czy krótkodystansowych sprintów. 

„Koniec nieskutecznych treningów” tak nazwano test genetyczny, który analizuje 20 genów mających wpływ na reakcję organizmu na ćwiczenia oraz ryzyko i czas trwania ewentualnych kontuzji. Wynik badania informuje pacjenta nie tylko o zidentyfikowanych genach, ale też wyjaśnia czy pacjent powinien skupić się na tzw. wybuchach energii i siły czyli krótkich dystansach pokonywanych w szybkim tempie, podnoszeniu ciężarów czy raczej jego uwaga powinna zostać skoncentrowana na dyscyplinach wytrzymałościowych takich jak: długie, wolne biegi..

Twórcy tego testu twierdzą, że jest to pierwszy tego typu test na świecie i mimo, że choć nie przeszedł jeszcze formalnych badań kontrolnych, działa. Test ten był stosowany m.in. przez kolarzy, którzy byli pod wielkim wrażeniem jego skuteczności. Oczywiście jak każda nowość, ma swoich zwolenników i przeciwników zwłaszcza w środowisku genetyków, który uważają, że wykonanie tego testu to strata pieniędzy. Z kolei dr Daniel Meyersfeld – jeden ze współtwórców testu twierdzi, że podstawową jego zaletą jest to, że jest szyty na miarę, ponieważ plan ćwiczeń dostosowany jest do indywidualnych zdolności organizmu do radzenia sobie z ćwiczeniami oraz czasu potrzebnego na regenerację organizmu.

.

Uwaga! Przedstawiony materiał ma charakter wyłącznie informacyjny – nie wykonujemy opisanego wyżej badania.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą testów DNA!

28 maja 2013

Powrót


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Data publikacji: 15/05/2015, Data aktualizacji: 02/06/2015