Test genetyczny dla dziecka – czy warto robić test NOVA?

Czy warto wykonać test genetyczny dla dziecka, Kiedy zrobić test genetyczny dla dziecka, Gdzie zrobić test genetyczny dla dziecka, Jaki test genetyczny warto zrobić dla dzieckaTest genetyczny dla dziecka – NOVA – jest nowoczesnym badaniem przesiewowym dedykowanym dzieciom już od dnia narodzin. Dzięki badaniu można sprawdzić aż 12 tysięcy zmian w genach i wykryć choroby, wobec których byliśmy do tej pory bezbronni. Kiedy warto zrobić test NOVA, gdzie go wykonać i co jeszcze dobrze wiedzieć o tym badaniu? Sprawdź!

Czy warto wykonać test genetyczny dla dziecka?
Kiedy zrobić test genetyczny dla dziecka?
Gdzie zrobić test genetyczny dla dziecka?
Jaki test genetyczny warto zrobić dla dziecka?

Czy warto wykonać test genetyczny dla dziecka?

Zastanawiasz się, czy warto wykonać test genetyczny dla dziecka? Jak najbardziej! Nowoczesna diagnostyka niesie ze sobą ogrom możliwości i pozwala wykryć choroby, które jeszcze jakiś czas temu kończyły się śmiercią lub powikłaniami. Szybkie rozpoznanie wielu chorób badanych w teście nowe pozwala uniknąć właśnie takich problemów zdrowotnych i uchronić zdrowie dziecka. To szczególnie ważne, ponieważ czasami wystarczy odpowiednia dieta, by zadbać o malucha.

Kiedy zrobić test genetyczny dla dziecka?

Test NOVA jest dedykowany dzieciom już od dnia narodzin. Kiedy zrobić test genetyczny dla dziecka? Najlepiej wykonać go już w 2-3. dobie życia dziecka, by jak najszybciej sprawdzić stan jego zdrowia i wdrożyć ewentualne leczenie. Może być on jednak wykonany też u starszych dzieci, u których występują nietypowe objawy (np. niejasne gorączki, ulewanie, wysypka, dziwny zapach moczu i inne).

Gdzie zrobić test genetyczny dla dziecka?

A gdzie zrobić test genetyczny dla dziecka – NOVA? Do badania wystarczy wymaz z wewnętrznej strony policzka, którego pobranie jest szybkie i wygodne. Można zrobić to samodzielnie w domu lub poprosić pielęgniarkę czy położną w szpitalu o pomoc. Można również umówić się do jednej z 200 placówek pobraniowych w całym kraju.

Jaki test genetyczny warto zrobić dla dziecka?

Zatem jaki test genetyczny warto zrobić dla dziecka i dlaczego? Test NOVA to jedno z najnowocześniejszych badań na świecie, które bada dziecko pod kątem 87 chorób wrodzonych i sprawdza jego wrażliwość na 32 substancje lecznicze. Jego wynik może być kluczowy dla całego życia dziecka, dlatego wielu rodziców decyduje się na wykonanie właśnie tego badania.

Data publikacji: 13/02/2019