Test na ojcostwo – Twój sposób na prawdę

Jak można zrobić test na ojcostwo, Czy test na ojcostwo można zrobić w domu, Czy test na ojcostwo można kupić w aptece, Ile kosztuje test na ojcostwo

Pewność co do ojcostwa, jest informacją bardzo ważną. Często ma ona wpływa na życie całych rodzin,a w szczególności pozwala spokojnie żyć mężczyznom i dzieciom. Wykonanie testu na ojcostwo, jest skutecznym sposobem na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa. Test na ojcostwo jest bezinwazyjny i daje całkowitą pewność co do wyniku.

Jak można zrobić test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo można zrobić w domu?
Czy test na ojcostwo można kupić w aptece?
Ile kosztuje test na ojcostwo?

Jak można zrobić test na ojcostwo?

Najskuteczniejszą formą ustalenia ojcostwa są badania DNA. Aby możliwe było jego wykonanie, niezbędne jest posiadanie dwóch próbek materiału genetycznego – od mężczyzny oraz od dziecka. Próbką najczęściej jest wymaz z policzka, chociaż do badania mogą także być przekazane włosy z cebulkami, smoczek dziecka, niedopałek papierosa, chusteczka z katarem czy użyta maszynka do golenia. Niezależnie od materiału, wynik zawsze będzie pewny, gdyż każda komórka organizmu posiada takie same fragmenty DNA.

Czy test na ojcostwo można zrobić w domu?

Test na ojcostwo można wykonań zarówno w specjalnej placówce, jak i w domowym zaciszu. W drugim przypadku, niezbędne jest posiadanie zestawu służącego do samodzielnego pobrania próbek. Przy zamawianiu zestawów do domu, można wybrać dyskretną przesyłkę, dzięki czemu nikt nie będzie znał zawartości paczki. Zestaw próbek musi zostać wysłany do laboratorium.

Czy test na ojcostwo można kupić w aptece?

Zestaw do pobrania próbek można zakupić w aptece, lub zamówić go telefonicznie czy za pomocą poczty elektronicznej. Większość aptek oferuje także dostawę przez kuriera. Zakupiony zestaw ważny jest około 2 lat i zawiera wszystko, co jest konieczne do prawidłowego wykonania badania na ojcostwo. Wynik testu wykonany przy pomocy testu zakupionego w aptece oraz odesłanych do laboratorium, jest dokładnie taki sam, jak wynik testu z próbek pobranych w placówce.

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Cena zestawu do samodzielnego pobrania próbek w domu wynosi około 50 złotych. Jest to pierwsza część opłaty za badanie. Druga część dotyczy zbadania próbek w laboratorium. Całkowity koszt testów na ojcostwo waha się pomiędzy 500 zł, a nawet 1300 zł. Cena ta zależy miedzy innymi od rodzaju materiału oddanego do badań, celów badania, czy miejsca w jakim test jest wykonywany.

Data publikacji: 11/06/2019