Testy genetyczne dla dziecka – test NOVA

Testy genetyczne dla dziecka są szansą na wykrycie wielu chorób, jeszcze zanim wystąpią powikłania. Jednym z takich nowoczesnych badań jest test NOVA, badający dziecko w kierunku 87 chorób wrodzonych i sprawdzający jego wrażliwość na 32 substancje lecznicze.

Ile kosztują testy genetyczne dla dzieci?
Kiedy zrobić testy genetyczne dziecku?
Gdzie zrobić testy genetyczne dla dzieci?
Jak się wykonuje testy genetyczne dla dzieci?

Ile kosztują testy genetyczne dla dzieci?

Test NOVA jest badaniem obejmującym 12 tysięcy zmian w genach – na podstawie jednej próbki. Ile kosztują testy genetyczne dla dzieci? Cena tego badania to trochę ponad 3500 złotych. Badanie nie jest refundowane, jednak koszt można rozłożyć na dogodne raty. Warto ponadto pamiętać, że to jedno z najbardziej szerokich i kompleksowych badań – analiza każdej mutacji osobno kosztowałaby o wiele więcej.

Kiedy zrobić testy genetyczne dziecku?

Badanie NOVA jest dedykowane najmłodszym pacjentom już od pierwszego dnia życia. Kiedy zrobić testy genetyczne dziecku? Warto zdecydować się na nie jak najszybciej. Dzięki temu – jeśli okaże się, że u dziecka występuje jakaś choroba czy inna nieprawidłowość – łatwiej będzie rozpocząć leczenie i ustrzec malucha przed m.in. upośledzeniem. Test NOVA pozwala bowiem wykryć chorobę, jeszcze zanim wystąpią pierwsze objawy.

Gdzie zrobić testy genetyczne dla dzieci?

Próbką do badania NOVA jest wymaz z policzka. Gdzie zrobić testy genetyczne dla dzieci? Można wykonać je nawet w domu (w każdym miejscu świata), pobierając taką próbkę samodzielnie z wykorzystaniem wcześniej zamówionego zestawu. To dla dziecka bardzo komfortowe i nie wymaga wizyty w przychodni. Próbka może być jednak oczywiście pobrana także w punkcie pobraniowym.

Jak się wykonuje testy genetyczne dla dzieci?

Zatem jak się wykonuje testy genetyczne dla dzieci? Na pobranie materiału do testu NOVA można umówić się w jednym z 200 punktów w Polsce, gdzie wymaz pobierze doświadczony personel. Można zamówić też zestaw pobraniowy na dowolny adres. Pobranie próbki jest szybkie, wygodne i bezbolesne, co w przypadku małych pacjentów jest szczególnie ważne. Potem materiał jest analizowany w laboratorium.

Data publikacji: 07/01/2019