Ustalenie ojcostwa – dostępne również dla zagranicznych klientów

Ustalenie ojcostwa przez zagranicznych klientów

ustalenie ojcostwa przez klientów zagranicznych, ustalenie ojcostwa przez pacjentów zagranicznychKlientami testDNA Laboratorium są nie tylko obywatele Polski, ale również osoby mieszkające za granicą. Kilometry nie stanowią najmniejszej przeszkody do wykonania testu na ustalenie ojcostwa, ponieważ m.in. dzięki dostępności mediów elektronicznych, takich jak choćby e-mail, całe zlecenie może odbyć się na odległość.

 

Ustalenie ojcostwa wygląda w tym przypadku identycznie jak dla klienta z Polski, a proces zamówienia badania składa się z 4 etapów.

 

 

Pierwszy etap realizacji testu na ustalenie ojcostwa – zamówienie zestawu

Dzięki niemu klient może własnoręcznie pobrać próbki od siebie i dziecka. Zestaw zawiera wszystkie akcesoria potrzebne do realizacji testu na ustalenie ojcostwa: 3 komplety sterylnych wymazówek i 1 komplet rezerwowy, rękawiczki, formularz zlecenia badania, blankiet z danymi do przelewu bankowego, instrukcję pokazującą jak prawidłowo pobrać próbki oraz zaadresowaną kopertę zwrotną. Zestaw można zamówić kontaktując się z laboratorium – telefonicznie, mailowo, na czacie online – lub przez formularz elektroniczny dostępny na stronach serwisu.

.

Drugi etap realizacji testu na ustalenie ojcostwa – pobranie próbek

Pobranie standardowego wymazu do badania na ustalenie ojcostwa polega na potarciu wewnętrznej strony policzka dołączoną do zestawu wymazówką. Wygląda ona jak patyczek do czyszczenia uszu, jest jednak trochę dłuższa i ma bawełnianą główkę tylko po jednej stronie. Wnętrze każdego policzka (ojca, dziecka i opcjonalnie matki) należy potrzeć 10 razy płynnym, zdecydowanym ruchem, używając do tego osobnych wymazówek. Zaleca się, aby robić to w rękawiczkach, które znajdują się w wyposażeniu zestawu.

 

Jeśli próbką do badania na ustalenie ojcostwa ma być przedmiot należący do uczestnika testu, np. szczoteczka do zębów, guma do żucia albo kilka sztuk włosów wyrwanych z cebulkami, to je też należy zbierać w jednorazowych rękawiczkach. Dzięki temu chroni się próbki przed zanieczyszczeniem ich obcym DNA. Po zebraniu próbki należy włożyć do sterylnego, zamykanego od góry kubeczka na mocz lub czystej, papierowej koperty. Jeśli próbka jest mokra (szczoteczka do zębów, maszynka do golenia itp.) należy ją przedtem jeszcze dokładnie osuszyć, aby nie zapleśniała podczas transportu.

.

Trzeci etap realizacji testu na ustalenie ojcostwa – odesłanie próbek do laboratorium

Wszystkie przygotowane próbki, które mają być przebadane w teście na ojcostwo należy umieścić w kopercie zwrotnej. Nie trzeba jej już wypisywać, gdyż zawiera pełny adres laboratorium. Oczywiście należy pamiętać również o włożeniu do koperty wszystkich dokumentów, gdyż bez nich realizacja testu jest niemożliwa. Klienci zagranicznie nie muszą się martwić o wpływ transportu na jakość próbek DNA. Są one na tyle trwałe, że nawet jadąc kilka dni z zagranicy nie stracą swoich właściwości, w tym znajdującego się w nich DNA.

.

Czwarty etap realizacji testu na ustalenie ojcostwa – przekazanie wyniku

Wynik badania DNA na ustalenie ojcostwa laboratorium może przekazać już po trzech dniach od otrzymania próbek. Informację o tym, czy test na ustalenie ojcostwa wykluczył pokrewieństwo między mężczyzną a dzieckiem, czy też je potwierdził, klient zagraniczny może otrzymać na kilka sposobów. Zależnie od potrzeb wynik może zostać przesłany listownie na wskazany przez klienta adres zagraniczny, na e-maila lub przekazany telefonicznie.

Z usług polskich laboratoriów specjalizujących się w testach na ustalenie ojcostwa korzystają bardzo często mieszkańcy krajów, w których wykonywanie tego typu badań jest zabronione, a więc np. Francuzi. W Polsce mogą je wykonać szybko, komfortowo i przede wszystkim w pełni legalnie.

 

 

Wszystkie artykuły
Back to Top