Zawsze pewne i niezawodne badania na ojcostwo

Test na ojcostwo to najlepsze rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie niemal 100 % pewności, co do biologicznego ojcostwa. Dzięki nim, można pozbyć się wszelkich wątpliwości i unormować sytuację prawną. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Czy badania na ojcostwo są pewne, Gdzie zrobić badania na ojcostwo, Czy badania na ojcostwo można zrobić w ciąży, Czy warto zrobić badania na ojcostwo

Czy badania na ojcostwo są pewne?
Gdzie zrobić badania na ojcostwo?
Czy badania na ojcostwo można zrobić w ciąży?
Czy warto zrobić badania na ojcostwo?

Czy badania na ojcostwo są pewne?

Warto wybrać sprawdzone laboratorium, które posiada niezbędne certyfikaty i akredytacje. Nawet jeśli będzie się to wiązało z koniecznością ponoszenia większych opłat. Da to niemal zupełna pewność co do ojcostwa. Testy przeprowadzone w sprawdzonym laboratorium nie będą także musiałby być powtarzane, albo dodatkowo sprawdzane.

Gdzie zrobić badania na ojcostwo?

Badania na ojcostwo przeprowadza się w bardzo łatwy sposób. Wystarczy pobrać materiał do badania DNA od dziecka i potencjalnego ojce i wysłać do laboratorium. Może to być próbka śliny, włos lub inny materiał biologiczny. Aby mieć pewność, że testy dadzą rzetelny i pewny wynik, warto zdecydować się na sprawdzone laboratorium. Warto wybrać miejsce, które posiada akredytację PCA, stosuje odczynniki PROMEGA, a także analizuje 24 markery DNA.

Czy badania na ojcostwo można zrobić w ciąży?

Test na ojcostwo można wykonywać od 10 tygodnia ciąży. Jest on nieinwazyjny i bezpieczny zarówno dla matki, jak i płodu. Wystarczy pobrać krew od matki i od potencjalnego ojca. Następnie w laboratorium analizuje się fragment DNA płodu, który jest obecny we krwi pobranej od matki. Takie badania są wiarygodne w takim samym stopniu jak testy przeprowadzone po urodzeniu dziecka.

Czy warto zrobić badania na ojcostwo?

Badania pokazują, że bardzo wielu ojców wychowuje nieswoje dziecko i nie wie tym. Fakt ten wychodzi na jaw, dopiero w momencie rozwodu rodziców lub kiedy dziecko zachoruje i ojciec chce zostać dawcą uszkodzonego organu. Dlatego, aby uniknąć późniejszego, przykrego rozczarowania i życia w kłamstwie, coraz bardziej popularne stały się badania DNA na ojcostwo. Warto je wykonać, kiedy pojawia się chociaż cień podejrzeń, że ojcem może być kto inny. Testy na ojcostwo pozwalają także niewierny kobietą, ustalić kto z wielu kochanków jest ojcem ich dziecka. Znacznie ułatwia to późniejsze funkcjonowanie pociechy i uregulowanie jego sytuacji prawnej.

 

Data publikacji: 12/08/2019, Data aktualizacji: 10/09/2019