Mutacja czynnika II (protrombiny) – F2 (G20210A)

Czynnik II (protrombina) uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Jego mutacja jest przyczyną zwiększenia poziomu krzepliwości, co aż 2-3 krotnie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowej oraz poronień i wewnątrzmacicznego obumarcia płodu. Badanie mutacji protrombiny warto wykonać również wówczas, gdy doszło do zahamowania wzrostu płodu wewnątrz macicy (tzw. hipotrofia płodu).
.

W tych sytuacjach warto wykonać badanie mutacji w genie protrombiny:

protrombina

 

Analizę genu protrombiny warto wykonać wraz z badaniem czynnika V Leiden, ponieważ u 23% nosicieli mutacji genu protrombiny (20210A) obserwuje się jednocześnie mutację czynnika V Leiden. Ma to z kolei ogromne znaczenie dla oceny stanu zdrowia pacjenta i zaplanowanie skutecznej profilaktyki przeciwzakrzepowej.

Kiedy warto wykonać badanie rozszerzone (pakietowe)

200-przychodniBadanie pakietowe (rozszerzone o inne mutacje związane z trombofilią wrodzoną m.in mutację V Leiden czy genu MTHFR) polecane jest przede wszystkim pacjentkom borykającym się z nawracającymi poronieniami oraz osobom, u których w rodzinie wystąpiły zakrzepy  czy żylna choroba zakrzepowo-zatorowa.W tych sytuacjach oprócz mutacji w genie protrombiny warto wykluczyć również inne mutacje  odpowiedzialne za trombofilię wrodzoną, bo dzięki temu pacjent otrzymuje kompleksową informację i może poddać się skutecznej profilaktyce.
.
Badanie pakietowe obejmuje aż 6 mutacji odpowiedzialnych m.in za poronienia czy patologie ciąży a także rozwój zakrzepicy, problemy naczyniowe i udary.

wczesna-diagnoza

.

.

.

..

.

.

.

.

Dodatkowo nasi pacjenci mają również możliwość skonsultowania uzyskanego wyniku oraz wyników innych badań z doświadczonym lekarzem genetykiem. W trakcie 30 minutowej konsultacji lekarz omówi znaczenie danej mutacji, powie w jaki sposób można przeciwdziałać jej skutkom i pomoże w zaplanowaniu skutecznej profilaktyki.

Wykonaj badanie bez wychodzenia z domu

Większość naszych pacjentów pobiera próbki do badania mutacji genu protrombiny samodzielnie w domu. Do badania wykorzystywany jest wymaz z policzka (nie krew). Jego pobranie jest bardzo proste, bezbolesne i trwa kilkanaście sekund. Twoje próbki są też ubezpieczone na wypadek nieprawidłowego pobrania, zatem możesz czuć się w pełni bezpiecznie. Badanie wykonywane z wymazu z policzka jest taka samo pewne i czułe jak test z krwi (nasze DNA jest niezmienne bez względu na miejsce, z którego jest izolowane).

 

kurierAby wykonać badanie samodzielnie w domu wystarczy zamówić je na naszej stronie internetowej lub telefonicznie. Prześlemy Państwu specjalny zestaw do pobrania próbek (wymazów z policzka). Badanie jest bardzo proste, a próbki odsyła się do laboratorium pocztą lub kurierem. Wynik przekazujemy Państwu listownie oraz elektronicznie na wskazany adres e-mail.

.

 

Badanie mutacji
genu protrombiny

Badanie mutacji genu protrombiny
Zestaw do pobrania próbek + wysyłka
Wynik już w 10-14 dni roboczych
Cena: 217,-

Badanie rozszerzone (pakietowe)badanie-mutacji-czynnika-V-Leiden-zalecane

Badanie mutacji czynnika V Leiden
Badanie mutacji PAI-1
Badanie mutacji w genie MTHFR (C677T, A1298C)
Badanie mutacji V R2
Badanie mutacji w genie protombiny
Zestaw do pobrania próbek + wysyłka
Wynik już w 10-14 dni roboczych
Cena: 330,-

badanie-mutacji-czynnika-V-Leiden-promocja

badanie-mutacji-czynnika-V-Leiden-mapa

Jeśli chcesz:

  • uzyskać więcej informacji
    na temat badania mutacji genu protrombiny lub badania rozszerzonego
  • zamówić zestaw lub umówić się na pobranie w 1 z 200 placówek

zadzwoń i porozmawiaj z naszą konsultantką medyczną, która udzieli Ci szczegółowych informacji.

 

 


 

Dowiedz się więcej:

Samodzielne pobranie wymazu – dlaczego warto?
Mutacja genu protrombiny a trombofilia wrodzona
Dlaczego warto zbadać mutację czynnika V Leiden?
Sprawdź, co łączy mutację genu protrombiny i mutację MTHFR
.

Dowiedz się więcej o innych badaniach: badanie przyczyny poronienia, badanie wad genetycznych po poronieniu, badanie płci płodu po poronieniu


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.