Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Co zrobić gdy podejrzewamy celiakię?

podejrzenie celiakiiJeśli dokuczają Ci przewlekły ból brzucha, wzdęcia, biegunki anemia lub masz problemy ze szkliwem, oznacza to, że wystąpiły u ciebie typowe objawy celiakii. Wykonaj badanie na celiakię czyli trwałą nietolerancję glutenu. U 50% osób, które zrobiło test DNA na celiakię, potwierdzono występowanie genów wywołujących chorobę.  To najłatwiejsza i najskuteczniejsza metoda, ponieważ nie wymaga spożywania glutenu przed wykonaniem testu, jak w przypadku standardowych badań krwi. Jest to szczególnie ważne gdy odstawiłeś wcześniej gluten i nie chcesz ponownie narażać się na wzdęci czy wymioty.

 

badanie celiakia

.

Test DNA na celiakię

Badanie DNA to jedyne badanie, które z tak dużą skutecznością i pewnością pozwala wykluczyć celiakię oraz uniknąć biopsji jelita cienkiego. Badanie jest proste, wygodne i można je zrobić samemu w domu lub w jednej z 200 placówek w całej Polsce.

Polega na pobraniu próbki materiału genetycznego i wysłaniu go do laboratorium, gdzie specjaliści poddadzą go wnikliwej analizie. Otrzymany wynik jest pewny i jednoznaczny.

Dodatni wynik testu DNA

Wynik badania genetycznego na celiakię może całkowicie wykluczyć chorobę lub potwierdzić możliwość jej wystąpienia. Wynik pozytywny powinien być wskazaniem do dalszej diagnostyki. Jedynym „lekarstwem” na celiakię jest ścisła i restrykcyjna dieta bezglutenowa. Dzięki niej jelita odzyskają swoją sprawność a dolegliwości związane z celiakią ustąpią.
rekomendacja_celiakia

Efekty leczenia celiakii

Celiakia to skomplikowana choroba, proces rekonwalescencji również – u każdego może przebiegać inaczej. Pierwsze efekty diety bezglutenowej widoczne mogą być już po kilku tygodniach, czasami ten czas jest dłuższy od kilkunastu miesięcy a czasem i dłużej. Dzieje się tak, ponieważ organizm potrzebuje czasu aby odbudować zniszczone kosmki jelitowe i zacząć wchłaniać składniki odżywcze.

 

Podejrzewasz celiakię? Porozmawiaj z nami

Badanie celiakia – dowiedz się więcej

Na wszystkie wasze pytania odpowiadamy telefonicznie lub przez nasz czat. Zapytaj nas o wszystko 

Warto wiedzieć:

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.