Badania DNA – koszt i czynniki warunkujące cenę testu.

Test DNA to badanie genetyczne, dzięki któremu możliwe jest wykrycie różnego rodzaju chorób genetycznych, jak również ustalenie pokrewieństwa. Dzięki niemu można potwierdzić ojcostwo, jak również 100% mu zaprzeczyć. Badania DNA pozwalają również określić rodzaj choroby lub zaburzenia oraz dają pewność wykluczenia przewidywanego schorzenia. Czy rodzaj badania ma wpływ na cenę? Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo? Czy w badaniach DNA są ukryte koszty? Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty?

 

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę, Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo, Czy w badaniach DNA są ukryte koszty, Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę?
Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?
Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?
Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty?

Czy rodzaj badania ma wpływ na cenę?

Badania DNA, to różnorodne testy, które odbywają się na wielu poziomach. Można wyróżnić wiele rodzajów badań, które określają różnorodne cechy genetyczne. Rodzaj wykonywanego badania oraz zawartość zestawu ma wpływ na ogólną cenę badania. Każdy zestaw jest dokładnie opisany, a także posiada widoczne, ustalone dla siebie koszty.

Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?

Badanie na ojcostwo to testy wykonywane różnymi technikami. Rodzaj badania, czas oczekiwania na wyniki, jakość  próbki czy wiek dziecka – płód, dziecko narodzone, mają wpływ na koszty. Badania DNA to cena mieszcząca się w granicach 500 zł – 1500 zł. W zależności od wybranego zestawu i jego wielkości dobierane są koszty badania. Przy wyborze badania należy zwrócić uwagę na jego elementy oraz opłaty dodatkowe.

Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?

Badania DNA nie posiadają żadnych ukrytych, dodatkowych kosztów. Podana cena zawiera wszystkie działania związane z wykonaniem testu, a także jego analizą i interpretacją. Cena jest dokładnie przedstawiona, a wszelkie działania wymienione i opisane. Nie należy więc, obawiać się żadnych ukrytych kosztów badania DNA.

Czy za wynik DNA są dodatkowe opłaty?

Wynik badania DNA przykazywany jest odbiorcy bezpłatnie za pomocą poczty lub wysyłany droga elektroniczną. Analiza i przekazanie wyniku np. testu na ojcostwo wliczone jest w cenę badania i nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat za ich ujawnienie. Wynik przekazywany jest w sposób dyskretny i wygodny dla odbiorcy.

 

Data publikacji: 12/08/2019, Data aktualizacji: 10/09/2019