Badania genetyczne dla dzieci – test NOVA

Jakie badania genetyczne dla dzieci zrobić? Warto postawić na nowoczesną diagnostykę – test NOVA. To badanie, które jednocześnie bada dziecko w kierunku 87 chorób wrodzonych i sprawdza jego wrażliwość na 32 substancje zawarte w lekach. Wobec wielu chorób badanych tym testem do tej pory byliśmy bezbronni.

  1. Ile kosztują badania genetyczne dla dzieci?
  2. Kiedy zrobić badania genetyczne dziecku?
  3. Gdzie zrobić badania genetyczne dziecku?
  4. Jak się wykonuje badania genetyczne dla dzieci?

Ile kosztują badania genetyczne dla dzieci?

Test NOVA to bardzo szerokie badanie sprawdzające 12 tysięcy zmian w genach dziecka – odpowiedzialnych m.in. za choroby metaboliczne i wrodzone niedobory odporności. Ile kosztują badania genetyczne dla dzieci? Cena tego rodzaju badań to trochę ponad 3500 złotych.

Kiedy zrobić badania genetyczne dziecku?

Na badanie NOVA decydują się przede wszystkim rodzice dzieci, u których występują różnego rodzaju niepokojące objawy, m.in. ulewanie, gorączki niejasnego pochodzenia, senność, nadpobudliwość, drgawki. Wykonują je też rodzice chcący kompleksowo zadbać o stan zdrowia swojego dziecka – tym bardziej, że wiele chorób wrodzonych nie daje na początku widocznych objawów, a dziecko wydaje się zdrowe.

Kiedy zrobić badania genetyczne dziecku? Tak naprawdę dedykowane jest ono już malutkim dzieciom i im wcześniej zostanie wykonane, tym lepiej – jeśli zostanie wykryta jakaś nieprawidłowość, łatwiej i szybciej będzie można rozpocząć odpowiednie leczenie.

Gdzie zrobić badania genetyczne dla dzieci?

Chcesz zrobić test NOVA i zastanawiasz się, gdzie zrobić badania genetyczne dla dzieci? Zestaw do pobrania próbek można zamówić na dowolny adres – wówczas aby zrobić badanie, nie musisz udawać się z dzieckiem do przychodni. Można także umówić się do jednej z 200 placówek na obranie materiału przez doświadczony personel medyczny.

Jak się wykonuje badania genetyczne dla dzieci?

A jak się wykonuje badania genetyczne dla dzieci? Czy są bolesne? Badania tego rodzaju wykonywane są na podstawie wymazu z policzka. To bardzo trwały materiał, który można pobrać każdemu maluchowi. Pobranie wymazu jest szybkie i bezbolesne, co jest ważne szczególnie w przypadku najmłodszych pacjentów. Później materiał analizowany jest w laboratorium.

Data publikacji: 13/12/2018