Badania genetyczne dla noworodka – jakie zrobić?

Czy warto wykonać badania genetyczne dla noworodka, Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodka, Kiedy zrobić badania genetyczne dla noworodka, Jakie badania genetyczne dla noworodka

Badania genetyczne dla noworodka są coraz nowocześniejsze, a ich zakres – coraz szerszy. Przykładem może być test NOVA, który analizuje aż 12 tysięcy zmian w genach i pozwala przebadać dziecko w kierunku chorób, wobec których wcześniej bardzo często byliśmy bezbronni. Czy warto zrobić takie badanie i kiedy się na nie zdecydować?

Czy warto wykonać badania genetyczne dla noworodka?
Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodka?
Kiedy zrobić badania genetyczne dla noworodka?
Jakie badania genetyczne dla noworodka?

Czy warto wykonać badania genetyczne dla noworodka?

Zatem czy warto wykonać badania genetyczne dla noworodka? Tak! Test NOVA pozwala zbadać dziecko pod kątem 87 chorób wrodzonych, a dodatkowo sprawdza jego wrażliwość na 32 substancje zawarte w lekach. Wiedza, że u dziecka jest obecna któraś z chorób, pozwala natomiast zareagować bardzo szybko – niejednokrotnie ratując zdrowie, a nawet życie, maluszka. Ważna jest ponadto świadomość, w jaki sposób dziecko przekształca niektóre leki.

Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodka?

Test NOVA jest nowoczesnym badaniem, które opiera się o analizę wygodnej do pobrania próbki – wymazu z policzka. Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodka? Wymaz można pobrać samodzielnie w domu lub w jednym z 200 punktów w Polsce. Wielu rodziców decyduje się ponadto na zabranie zestawu do pobierania próbek do szpitala – gdzie w 2-3 dobie życia dziecka w pobraniu pomaga im personel medyczny.

Kiedy zrobić badania genetyczne dla noworodka?

A kiedy zrobić badania genetyczne dla noworodka? Test NOVA jest polecany dzieciom w każdym wieku, jednak im wcześniej badanie zostanie wykonane, tym szybciej będzie można wykryć zaburzenie i rozpocząć leczenie. W przypadku terapii wielu chorób czas ma kluczowe znaczenie dla dalszego zdrowia malucha. Z tego powodu wielu rodziców wykonuje test NOVA zaraz po narodzinach.

Jakie badania genetyczne dla noworodka?

Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie badania genetyczne dla noworodka dobrze wykonać – pomyśl o teście NOVA. To badanie o bardzo szerokim zakresie i wysokiej czułości, które za jednym razem daje rodzicom i lekarzom ogrom informacji na temat stanu zdrowia dziecka. Jego wykonanie jest ponadto szybkie i komfortowe dla malucha.

Data publikacji: 21/02/2019