Badania genetyczne dziecka – test NOVA

Nowoczesna diagnostyka pozwala zbadać dziecko w kierunku chorób genetycznych, wobec których wcześniej byliśmy bezbronni – m.in. wrodzonych błędów metabolizmu i pierwotnych niedoborów odporności. Badania genetyczne dziecka NOVA analizuje aż 12 tysięcy zmian w genach za jednym razem.

  1. Jak wygląda badanie genetyczne dziecka?
  2. Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?
  3. Czy badania genetyczne dziecka są refundowane?
  4. Badania genetyczne dziecka – jaka jest ich cena?

Jak wygląda badanie genetyczne dziecka?

Test NOVA pozwala zbadać dziecko w kierunku 87 chorób genetycznych, a także bada jego wrażliwość na 32 substancje lecznicze – na podstawie jednej próbki. A jak wygląda badanie genetyczne dziecka i pobranie materiału? Do testu pobierany jest wymaz z buzi dziecka. Można zrobić to samodzielnie w domu lub w jednym z 200 punktów pobrań. Pobranie wymazu jest szybkie, proste i całkowicie bezbolesne.

Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie?

Test NOVA można wykonać już u najmniejszych dzieci, dbając o ich stan zdrowia od narodzin. Badania genetyczne u małych dzieci – czy wiek ma znaczenie? Dla samej realizacji testu nie, jednak im wcześniej przebadasz dziecko, tym efektywniejsze będzie ewentualne leczenie. Czasami wystarczy np. specjalna dieta, aby zapobiec negatywnym skutkom choroby (np. upośledzeniu czy uszkodzeniu organów).

Czy badania genetyczne dziecka są refundowane?

Chcesz zrobić test NOVA i zastanawiasz się czy badania genetyczne dziecka są refundowane? Aby wykonać to badanie i przebadać malucha w kierunku niemal 90 różnych chorób wrodzonych, musisz skorzystać z własnych środki. Cena – w porównaniu z szerokim i różnorodnym zakresem – nie jest jednak wcale wysoka. Istnieje również możliwość skorzystania z dogodnych rat.

Badania genetyczne dziecka – jaka jest ich cena?

Test NOVA daje okazję bardzo szybkiego wykrycia kilkudziesięciu chorób wrodzonych, co dla wielu maluchów jest szansą na szybkie rozpoczęcie leczenia i ochronę życia, a nawet zdrowia. Badania genetyczne dziecka – jaka jest ich cena? Koszt testu NOVA to ok. 3500 złotych. Zawiera on nie tylko badanie dziecka w kierunku 87 chorób i analizę wrażliwości na 32 substancje lecznicze, ale też konsultację z genetykiem.

Data publikacji: 19/12/2018